Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Депутати планують нові правила розмитнення "євроблях"

Реклама

Група народних депутатів зареєструвала у Парламенті законопроекти № 3704, № 3705, № 3706 щодо впорядкування структури акцизного податку.

З повним текстом законопроектів зручно ознайомитися в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Зокрема, пропонується:

- виключити з положень Податкового кодексу норми щодо віднесення автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів, транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше, до переліку підакцизних товарів;

- звільнити з 1 січня 2021 року від сплати ПДВ операції з імпорту транспортних засобів особистого користування (автобуси, легкові автомобілі, вантажні автомобілі загальною масою до 3,5 тони та причепи до них) у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни, нагородженими державними нагородами України. Пільги застосовуються за умови, що вартість митних платежів не перевищить 43 розміри мінімальної зарплати (близько 200 тис грн), а транспортний засіб не вироблено країною-агресором.

- звільнити до 31 грудня 2020 року (включно) від сплати акцизного податку операції з імпорту транспортних засобів особистого користування (автобуси, легкові автомобілі, вантажні автомобілі загальною масою до 3,5 тони та причепів до них) у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни. При цьому, для всіх категорій осіб, яких пропонується звільнити при ввезенні на митну територію України транспортних засобів від сплати акцизного податку встановлюються однакові застереження, а саме - ці податкові преференції не поширюються на транспортні засоби вироблені до 1 січня 1995 року (тобто відповідають стандарту Євро-2), їх вартість є понад 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2020 року (тобто понад 944,6 тис. грн. станом на 2020 рік), а також ці транспортні засоби не мають походження з країни, визнаною державою-окупантом (агресором) відповідно до закону.

Також пропонується, що протягом 180 календарних днів з дня набрання чинності документом митне оформлення транспортного засобу щодо якого не дотримані строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється за умови сплати належних митних платежів та добровільної сплати до Державного бюджету України фізичною особою, яка є власником такого ТЗ, коштів у сумі 8500 грн.

Читайте також:

Телефонний дзвінок не є підставою для вимушеної зупинки авто: рішення ВС

Яка помилка поліцейського анулює штраф за порушення ПДР

Справа про адмінправопорушення закривається, якщо інспектор не дозволив водію залучити адвоката

Виключно адвокати і прокурори можуть представляти держоргани в судах: ВС

Аналітична система аналізу судових рішень Verdictum надає доступ до 85 млн судових рішень та допомагає оперативно вивчити позицію конкретного судді та колег у схожих справах. Окрім цього система надає доступ до розкладу судових засідань і завантаженості суддів. Отримайте доступ до Verdictum.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини