Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Суд не оштрафував чоловіка за відсутність маски у громадському місці

Реклама

Суть справи: відповідно до протоколу, складеного інспектором поліції, чоловік перебував на зупинці громадського транспорту без захисної маски, чим порушив вимоги пп. 1 п. 2 постанови Кабміну № 211. Інспектор просив притягнути його до відповідальності за порушення правил карантину (ст. 44-3 КУпАП).

Чоловік пояснив, що не мав змоги придбати в селі захисну маску чи виготовити її, тому перебував на зупинці громадського транспорту без маски на обличчі, про що жалкує, розкаюється у вчиненому. Безкоштовно маску йому ніхто не пропонував.

Місцевий суд закрив адміністративну справу про притягнення чоловіка за ст. 44-3 КУпАП, вказавши на відсутність у діях складу адмінправопорушення.

Відповідно до ст. 8 Закону "Про захист населення від інфекційних хвороб" фінансування профілактичних і протиепідемічних заходів здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів, а у випадках, передбачених законом, - за рахунок коштів підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, а також коштів фізичних осіб.

Суд вказав, що в матеріалах справи відсутні, докази, які б підтверджували, що чоловік відповідно до закону за власні кошти зобов'язаний придбати чи виготовити засіб індивідуального захисту, зокрема респіратор або захисну маску, чи йому було профінансовано витрати на придбання чи виготовлення засобів індивідуального захисту за рахунок коштів Держбюджету та місцевих бюджетів і при таких умовах він порушив заборону до 24 квітня 2020 р. з 6 квітня 2020 р. перебувати в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту.

Крім того, суд зазначив, що на даний час в Україні не визначені відповідні медичні критерії та не прийняті нормативно правові акти, щодо випадків та необхідності носіння засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски для захисту органів дихання, у тому числі виготовлених самостійно громадянами.

Відповідну постанову у справі № 717/422/20 Кельменецький районний суд Чернівецької області прийняв 08.04.2020. З повним текстом постанови зручно ознайомитись в системі VERDICTUM. Протестувати систему можна прямо зараз, оформивши тестовий доступ.

Нагадаємо, що суд погодився із накладенням штрафу на чоловіка, який перебував у магазині без маски. Про це ми писали тут.

Тримайте все під контролем юридичного департаменту з новим рішенням LIGA360 від ЛІГА:ЗАКОН.

Зазначимо, що відповідне рішення може бути оскаржене в апеляції.

Нагадаємо, що ст. 44-3 КУпАП була введена Законом № 530. Детальніше читайте тут.

Обов'язково також ознайомтесь: ТОП-5 рішень про порушення правил карантину

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини