Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оновлено процесуальні кодекси в частині особливостей розгляду справ під час карантину

Реклама

ЮРЛІГА писала, що 2 квітня 2020 року набрав чинності Закон № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Про новели Закону можна прочитати тут.

З повним текстом Закону зручно ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ до систем.

Згідно з цим Законом Кодекс адміністративного судочинства, Господарський, Кримінальний та Цивільний процесуальні кодекси було доповнено положеннями щодо особливостей розгляду справ в умовах запровадження карантинних заходів.

Що саме передбачають оновлені кодекси, пояснив Верховний Суд. Про це йдеться на порталі «Судова влада України».

Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції

- Під час дії карантину учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (КАС, ГПК, ЦПК).

- Підтвердження особи учасника справи здійснюється шляхом накладення електронного підпису. Якщо особа не має такого підпису, то таке підтвердження здійснюється в порядку, визначеному Законом «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією (КАС, ГПК, ЦПК).

Процесуальні строки

- Всі процесуальні строки продовжуються на час дії карантину (КАС, ГПК, ЦПК).

- Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк карантину, пов'язаного із запобіганням поширенню COVID-19 (КАС, ГПК).

Гласність судового процесу

- Суд (або слідчий суддя) може прийняти рішення про обмеження доступу осіб, які не є учасниками судового процесу, в судове засідання під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», якщо участь у судовому засіданні становитиме загрозу життю чи здоров'ю особи (ГПК, КПК, ЦПК).

Тимчасові особливості судового контролю у кримінальних провадженнях та розгляду окремих питань під час судового провадження (КПК)

Перехідні положення КПК України доповнено пунктом 20-5, відповідно до якого тимчасово, на період карантину, встановлено такі особливості судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальних провадженнях та розгляду окремих питань під час судового провадження:

- розгляд питань, які віднесено до повноважень слідчого судді (крім розгляду клопотань про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій і скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора під час досудового розслідування), та окремих питань під час судового провадження здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом;

- у разі неможливості визначити слідчого суддю у відповідному суді (крім Вищого антикорупційного суду) місцевий суд вносить вмотивоване подання про передачу клопотання, яке має розглядатися слідчим суддею, для розгляду до іншого суду в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції або до суду в межах юрисдикції різних апеляційних судів).

Не втрачайте важливу інформацію в кризових ситуаціях! Будьте в курсі розкладу судових засідань та завантаженості суддів. Відстежуйте судові справи за контрагентами, аналізуйте правові позиції та судові рішення з понад 85 млн. Формуйте власну сильну позицію із системою аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримайте тестовий доступ за посиланням.

Читайте також:

Рада суддів рекомендує запровадити особливий режим роботи судів України

Оприлюднено зразок клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку із запровадженням карантину

Карантин: Верховний Суд і Мін'юст зробили важливі заяви

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини