Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

1 лютого Держпраці розпочала перевіряти дотримання трудового законодавства

Реклама

Під час інформаційної кампанії (з 20 по 31 січня) інспектори праці проінформували понад 190 тис. роботодавців у сфері торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування щодо вимог до оформлення трудових відносин із найманими працівниками, а працівників - про ризики та наслідки незадекларованої праці.

Під час інспекційної кампанії (протягом 10 робочих днів) заплановано перевірити не менше 3 тис. роботодавців.

Про це повідомили в прес-службі Мінекономіки.

Під час інспектування в полі зору будуть роботодавці, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці або ті, хто на час інформаційних заходів мали незадекларованих працівників і не оформили належним чином відносини з ними.

Відповідно до чинного законодавства інспектор праці може прийти до будь-якого роботодавця в будь-який день та час з метою перевірити оформлення трудових відносин. Для виявлення незадекларованих працівників інспектор може безперешкодно проходити до виробничих, службових та адміністративних приміщень роботодавців, знайомитися з документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, спілкуватися з працівниками та представниками роботодавця, ставити їм питання та отримувати пояснення. При виявленні незадекларованих працівників одразу буде відбуватися притягнення до відповідальності.

У Мінекономіки наголошують, що офіційне працевлаштування працівника для роботодавця має чимало переваг (до прикладу, можливість брати участь у державних закупівлях, оскільки однією з умов участі в тендері є наявність офіційно працевлаштованої кількості кваліфікованих працівників).

У зв'язку зі створенням інституту викривачів наявність незадекларованих працівників створює умови для цілеспрямованого інформування конкурентом контролюючих органів, що призведе до репутаційних і фінансових втрат. Читайте детальніше про інститут викривачів.

Зверніть увагу, що 2 лютого 2020 року до статті 265 КЗпП внесено зміни. Про те, які фінансові санкції встановлено за порушення законодавства про працю, читайте в окремому матеріалі ЮРЛІГИ.

Нагадаємо, знайти алгоритми дій під час проведення перевірок можна в модулі "Мистецтво оборони" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ. А відомості про реквізити усіх найвищих, центральних та регіональних органів влади (адреса, телефони і прізвища керівників), а також дані про історію створення органів влади можна дізнатися у модулі "Органи влади", який входить до складу Інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН.

План перевірок вашого підприємства можна знайти в зручному сервісі CONTR AGENT, замовивши тестовий доступ.

Вам може бути цікаво дізнатися, що:

Перевірки Держпраці: оновлено порядок

Коли Держпраці може не попереджати про відвідування: оприлюднені нові порядки перевірок

Що не можуть перевірити інспектори праці

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини