Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

АПУ наполягає на неприпустимості зменшення суддівської винагороди

Реклама

Асоціація правників України (далі, - АПУ) звернулася з Відкритим зверненням до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики із закликом відхилити законопроект № 2670 «Про внесення зміни до пункту 24 розділу ХІI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Вказаний проект закону було подано до парламенту Кабміном 23 грудня 2019 року. Ним пропонується відтермінувати на рік підвищення розміру посадового окладу судді, що фактично призведе до його зменшення.

АПУ, у свою чергу, наголосила, що держава не повинна «економити» на суддях, оскільки це унеможливлює судочинство належної якості і може розглядатися як спроба тиску на суд. Крім того, це неминуче призведе до порушення прав та корупційних ризиків:

«Асоціація наголошує, що забезпечення права на справедливий суд неможливе без реалізації гарантій незалежності судді, у тому числі, його належним матеріальним та соціальним забезпеченням», - йдеться у відкритому зверненні.

АПУ нагадують, що соціальні гарантії, адекватна оплата та умови праці суддів гарантуються законом та не можуть бути зменшені. У свою чергу, влада зобов'язана забезпечувати незалежність суддів та протидіяти будь-яким спробам позбавити їх незалежності.

Долю законопроекту зручно відстежувати в однойменному модулі ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити тестовий доступ.

Також читайте:

Суддям ліквідованих судів пропонують перерахувати пенсії та утримання,

Кабмін пропонує поки не підвищувати суддям посадові оклади

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини