Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Суддям ліквідованих судів пропонують перерахувати пенсії та утримання

Реклама

Народні депутати хочуть упорядкувати питання видачі документів, які стосуються перерахунку судді грошових сум на утримання його у відставці або пенсійних платежів, при відсутності ліквідаційної комісії відповідного суду.

Відповідним законопроектом № 2626 щодо пенсійного забезпечення та щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці пропонується визначити, що у разі ліквідації або реорганізації судів, питання видачі документів, які стосуються персональних (особистих) даних судді, перерахунку судді грошових сум на утримання його у відставці або пенсійних платежів при відсутності ліквідаційної комісії відповідного суду покладається на:

1) Верховний Суд - щодо осіб, які працювали суддями у Верховному Суді України, Верховному Суді, Вищому господарському суді України, Вищому адміністративному суді України, Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних та кримінальних справ;

2) апеляційні суди відповідної спеціалізації, які здійснюють судочинство в апеляційному окрузі до якого входив ліквідований або реорганізований апеляційний суд;

3) місцеві суди відповідної спеціалізації, які здійснюють судочинство в округах до яких входив ліквідований або реорганізований місцевий суд.

Особові справи суддів ліквідованих або реорганізованих судів зберігаються у судах, на які покладено обов'язок видачі відповідних документів та довідок.

Ознайомитись з текстом проекту та відслідковувати статус зручно в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконатись у перевагах сервісу можна, замовивши тестовий доступ.

Рада суддів України не висловила заперечень щодо прийняття цього законопроекту.

Водночас Рада звернула увагу, що пункт 25 розділу XII Закону «Про судоустрій і статус суддів» порушує гарантії незалежності суддів: право на отримання щомісячного довічного грошового утримання у розмірі, визначеному Законом про судоустрій, має лише суддя, який пройшов кваліфоцінювання або призначений суддею за новим конкурсом, та працював щонайменше три роки з дня підтвердження відповідності посаді або перемоги в конкурсі.

Судді наполягають на виключенні цього положення.

Як вже писала ЮРЛІГА, Кабмін пропонує поки не підвищувати суддям посадові оклади

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини