Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Тепер ФОПам простіше закрити банківський рахунок

Реклама

Нацбанк установив порядок відкриття банками спецрахунків відповідно до вимог Кодексу з процедур банкрутства та спростив для ФОПів порядок закриття банківських поточних рахунків.

Відповідна постанова Правління НБУ № 162 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків - резидентів і нерезидентів" набрала чинності 3 січня 2020 року.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190260_vvedeno-v-dyu-kodeks-z-protsedur-bankrutstva

Щодо відкриття рахунків для здійснення процедур банкрутства

На виконання вимог Кодексу з процедур банкрутства регулятор установив порядок:

1) відкриття банками спеціального рахунка для здійснення керуючим санацією процедури санації боржника-юрособи;

2) відкриття банками спеціального/окремого рахунка для здійснення арбітражним керуючим процедури реструктуризації боргів та погашення боргів боржника-фізособи (ФОП).

Банк відкриватиме поточний (спеціальний) рахунок юрособі для здійснення процедури санації на підставі таких документів:

1) заяви про відкриття поточного рахунка, підписаної керуючим санацією;

2) копії ухвали суду про введення процедури санації, засвідченої в установленому порядку або уповноваженим працівником банку.

Банк відкриватиме поточний (спеціальний/окремий) рахунок арбітражному керуючому (керуючому реструктуризацією, керуючому реалізацією) для проведення процедури реструктуризації боргів / погашення боргів боржника - фізособи / ФОП на підставі таких документів:

1) заяви про відкриття поточного рахунка, підписаної керуючим реструктуризацією / керуючим реалізацією;

2) копії ухвали суду про відкриття провадження в справі про неплатоспроможність боржника-фізособи (ФОП) та введення процедури реструктуризації боргів боржника / про визнання боржника-фізособи (ФОП) банкрутом і введення процедури погашення боргів боржника, засвідченої в установленому порядку або уповноваженим працівником банку.

Банк, у якому відкрито поточний (спеціальний/окремий) рахунок для розрахунків з кредиторами, зобов'язаний у разі відсторонення арбітражного керуючого від виконання повноважень переказати кошти з такого рахунка на рахунок нового арбітражного керуючого, призначеного господарським судом для виконання повноважень керуючого реструктуризацією або керуючого реалізацією майна боржника.

Щодо операцій за рахунками ФОПів

Відтепер у разі припинення ФОПом підприємницької діяльності закрити поточний банківський рахунок стане простіше:

- якщо на такому рахунку немає залишку коштів, банки зможуть закрити поточний рахунок без отримання будь-яких документів від клієнта;

- у разі наявності на такому рахунку коштів, банкам надано право закрити поточний рахунок, перерахувавши залишок коштів на рахунок цієї особи, відкритий для власних потреб.

Банки зможуть самостійно посвідчувати довіреність ФОПа, що не потребуватиме використання послуг нотаріуса. Так, уповноваженому працівнику банку надається право посвідчувати довіреність ФОПа та фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, якщо вона складається в банку в присутності власника рахунка та довірених осіб.

Крім того, цим документом Нацбанк врегулював низку питань, що стосуються:

- визначення вимог до оформлення переліку осіб, які відповідно до законодавства (установчих документів юросіб-резидентів) мають право розпоряджатися рахунком і підписувати розрахункові документи;

- встановлення зобов'язань юрособам-нерезидентам і представництвам юросіб-нерезидентів в Україні повідомляти банк про внесення змін до їх реєстраційних документів.

Перевірити вашого бізнес-партнера можна в зручному сервісі CONTR AGENT, замовивши тестовий доступ. У сервісі можна переглядати повну карту контрагента, поставивши його на контроль.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини