Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
Реклама

Сьогодні, 19 грудня, Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект № 2513 (ініціатор - Президент), який передбачає кримінальну відповідальність за перебування осіб у статусі "злодія у законі".

Відповідне рішення підтримали 264 нардепи.

З текстами законопроектів зручно ознайомитися у відповідному модулі ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Нагадуємо, що до 28 грудня найповніше джерело систематизованої, достовірної правової інформації можна придбати за дуже приємною ціною. З іншими святковими пропозиціями можна ознайомитися тут.

Метою законопроекту є припинення діяльності злочинних спільнот, учасників таких спільнот, притягнення до кримінальної відповідальності «злодіїв у законі», а також інших учасників злочинних спільнот та осіб, причетних до створення та функціонування злочинних спільнот.

Так, КК пропонується доповнити новими статтями, а саме:

- ст. 255-1 "Створення злочинної спільноти і перебування особи в статусі "злодій у законі", що передбачає встановлення кримінальної відповідальності за створення злочинної спільноти або керівництво такою спільнотою чи участь у ній, або участь у злочинах, вчинюваних такою спільнотою (ч. 1) (караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років) чи перебування особи в статусі "злодій у законі" (ч. 2) (карається позбавленням волі на строк від 7 до 10 років з конфіскацією майна) ;

- ст. 255-2 "Звернення до "злодія у законі" чи іншого учасника злочинної спільноти", що передбачає встановлення кримінальної відповідальності за звернення до "злодія у законі" чи іншого учасника злочинної спільноти з проханням вчинити злочин та/або здійснити вплив у будь-якій формі на третіх осіб з метою прийняття ними рішень чи вчинення або невчинення ними дій (карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років з конфіскацією майна або без такої);

- ст. 255-3 "Організація проведення зустрічі (сходки) представників злочинних організацій чи злочинних спільнот, сприяння в її проведенні або керівництво нею", що передбачає встановлення кримінальної відповідальності за організацію проведення зустрічі (сходки) представників злочинних організацій чи злочинних спільнот для розроблення планів і умов спільного вчинення злочинів, матеріального забезпечення злочинної діяльності чи координації дій злочинних організацій чи злочинних спільнот, а так само сприяння в її проведенні, або керівництво такою зустріччю (сходкою) (караються позбавленням волі на строк від 3 до 6 років).

Звільняється від кримінальної відповідальності особа, за вчинення злочину, передбаченого частиною першою вищезазначеної статті, якщо вона добровільно і до початку зустрічі (сходки) заявила про її учасників та точні місце і час її проведення.

Ст. 256 "Сприяння учасникам злочинної організації чи злочинної спільноти або укриття їх злочинної діяльності" КК пропонується викласти в новій редакції, передбачивши, зокрема, встановлення кримінальної відповідальності за вчинення діяння, передбаченого ч. 1 цієї статті, службовою особою або повторно.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини