Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зміни до КЗпП: роботодавцям хочуть дати більше підстав для звільнення працівника

Реклама

Народні депутати хочуть урегулювати питання, пов'язані з розірванням трудових відносин.

Відповідний законопроект № 2584 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо додаткових підстав для звільнення» було зареєстровано в Парламенті 12 грудня.

У проекті запропоновано передбачити можливість розірвання трудового договору:

- у разі смерті, визнання безвісно відсутнім чи оголошення померлим працівника або ФОП;

- з ініціативи власника в разі закриття/припинення власної справи ФОПом;

- невиконання розпоряджень роботодавця або порушення трудових обов'язків, визначених трудовим договором, якщо до працівника за це раніше застосовувалося дисциплінарне стягнення;

- відсутності на роботі протягом робочого дня без поважних причин;

- порушення обов'язку нерозголошення комерційної таємниці;

- грубого порушення працівником вимог охорони праці, якщо воно призвело або створило реальну загрозу для його життя чи здоров'я або людей, які його оточують, і навколишнього середовища;

- у разі втрати до нього довіри, попередивши його про майбутнє звільнення в розумні строки. Строк попередження працівника залежить від часу його роботи у цього роботодавця. Водночас працівнику надається можливість не відпрацьовувати час попередження, а замінити його грошовою компенсацією у розмірі подвійного середньоденного заробітку працівника за кожен календарний день зменшення строку такого повідомлення.

Власник або уповноважений ним орган в разі втрати довіри до працівника матиме право з власної ініціативи розірвати з ним трудовий договір.

Про рішення розірвати трудовий договір власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника у строк:

- не менше ніж 15 днів - якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить не більше 6 місяців;

- не менше ніж 30 днів - якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад 6 місяців;

- не менше ніж за 60 днів - якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад 5 років;

- не менше ніж за 90 днів - якщо сума періодів роботи працівника у цього роботодавця становить понад 10 років.

У разі відмови працівника підписувати додаткову угоду, що передбачає розірвання трудового договору на цій підставі, він розривається власником або уповноваженим ним органом в односторонньому порядку шляхом надання працівнику в спосіб, визначений колективним договором, або рекомендованим листом із повідомленням про вручення інформації про розірвання трудового договору.

З КЗпП прибираються положення щодо необхідності погодження з профспілками звільнення працівників, а також щодо обов'язку працевлаштувати вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, у випадках реорганізації чи ліквідації організації або в разі їх звільнення після закінчення строкового трудового договору.

Проект також встановлює заборону на звільнення працівників з ініціативи власника або уповноваженого ним органу, обумовлене:

1) членством працівника в профспілці або участі у профспілковій діяльності в неробочий час чи, за згодою роботодавця, в робочий час;

2) наміром стати представником працівників або виконанням функцій представника працівників;

3) участю у страйку, організованому відповідно до вимог національного законодавства;

4) оскарженням дій роботодавця за звинуваченням у порушенні трудового законодавства або зверненням до відповідних органів;

5) расою, кольором шкіри, статтю, сімейним станом, сімейними обов'язками, вагітністю та материнством, віросповіданням, політичними поглядами, національністю або соціальним походженням.

Під час ведення бізнесу важливо мати достовірну інформацію щодо контрагента, убезпечити свою компанію від посягань рейдерів тощо. Компанія ЛІГА:ЗАКОН пропонує неймовірні знижки на рішення для ефективного ведення бізнесу в новому році. Скористайтеся акційною пропозицією, перейшовши за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини