Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Оцінити майно можна буде самостійно через електронну систему

Реклама

Сьогодні, 12 листопада, Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 2047-д про ліквідацію електронних майданчиків-посередників при оцінці майна.

Нардепи зазначають, що прийняття законопроекту в цілому дасть змогу самостійно оцінювати майно без залучення оцінщиків. Кожен громадянин зможе внести до бази Фонду інформацію та автоматично порахувати середню вартість майна. Таким чином, законопроект значно здешевлює та спрощує процес оцінки майна для громадян та знищує монополію власників електронних майданчиків в цій сфері.

Так, законопроектом запропоновано з 1 січня 2020 року повністю вилучити електронні майданчики-посередники та відкрити прямий доступ до баз Фонду держмайна. Зараз інформацію про вартість майна перед продажем можна внести до електронної бази Фонду виключно через авторизовані електронні майданчики.

Крім того, нотаріуси отримають право безоплатного доступу до Єдиної бази для перевірки довідок та звітів про оцінку об'єктів нерухомості.

У пояснювальній записці зазначено, що Державний бюджет отримає додаткові надходження шляхом спрямування плати за формування довідок в розмірі 2,5 % від прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленої на 1 січня календарного року, за одну операцію, а за реєстрацію звітів про оцінку та інформації з них до Єдиної бази звітів про оцінку - 10 відсотків (близько 300 грн. замість здирництва за це 1800 грн. на користь приватних електронних майданчиків, як це відбувається зараз).

Нагадаємо, проконтролювати незаконні дії щодо вашого майна можна за допомогою сервісу SMS-Маяк. SMS-інформування суттєво підвищує шанси на оперативне реагування й ефективний захист порушених прав, адже фактор часу тут є чи не найважливішим. Від швидкості реагування законного власника на захоплення майна залежить ймовірність повернення вкраденого.

Як вже писала ЮРЛІГА, ВР рекомендовано ліквідувати електронні майданчики-посередники при оцінці майна.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини