https://ips.ligazakon.net/document/view/T190113?docId=T190113&productAlias=ips_web |
4 жовтня під час брифінгу Генеральний прокурор Руслан Рябошапка повідомив про початок другого етапу реформи прокуратури. Спільно із заступниками В. Каськом і В. Чумаком він назвав першочергові кроки та загальне бачення реформування прокуратури під концепцією "Оновлена прокуратура України".
Пан Рябошапка зазначив, що наразі проводиться важливий блок роботи - аудит проваджень, розслідування яких здійснювала Генпрокуратура. Генеральна прокуратура з 20 листопада 2019 року втрачає слідчі повноваження згідно із законом. Послідовно проводиться аудит всіх діючих кримінальних проваджень і вони направляються слідчим органам за підслідністю.
Паралельно з цим процесом розгортається реформа органів прокуратури. Руслан Рябошапка окреслив її основні елементи та основні складові бачення органів прокуратури - оновлена, професійна, ефективна та з меншою кількістю прокурорів.
Також Генеральний прокурор поінформував, що буде запроваджено регулярну перевірку доброчесності із залученням колег з НАБУ.
Перший заступник Генерального прокурора В. Касько наголосив, що оновлення прокуратури розпочнеться зверху, з Генеральної прокуратури.
В. Чумак зауважив, що військова прокуратура буде перетворена в спеціалізовану прокуратуру з протидії злочинів у сфері національної безпеки і оборони, займатиметься виключно військовими злочинами і злочинами, направленими на національну безпеку і оборону, в тому числі і у військово-промисловому комплексі.
Сьогодні, 8 жовтня, Генеральний прокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про призначення Віктора Трепака заступником Генерального прокурора.
Детальніше про реформу прокуратури читайте в окремому матеріалі ЮРЛІГИ. Вже відомо, як прокурори проходитимуть атестацію, а також оприлюднено порядок подання прокурорами заяв на атестацію.
З нормативно-правовими актами, що стосуються реформи прокуратури, можна ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Для цього вам варто замовити тестовий доступ.