Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Підвищено штрафи для нотаріусів за незаконну реєстрацію нерухомості: прийнято Закон

Реклама

Сьогодні, 3 жовтня, нардепи прийняли Закон (проект № 1056-1) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності.

Рішення підтримали 284 нардепів.

Закон передбачає усунення основних юридичних прогалин, які створюють проблеми власникам нерухомості та бізнесу.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/189260_rada-posilyu-pokarannya-za-nezakonnu-restratsyu-nerukhomost

Документом впроваджується принцип одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав, коли реєстраційна дія проводиться нотаріусом, який посвідчив відповідний документ щодо речового права.

Законом збільшені штрафи за порушення законодавства про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Такі порушення тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від чотирьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (раніше від двохсот до чотирьохсот).

Повторне протягом року вчинення порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, - тягне за собою накладення штрафу від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (у перщому читанні - від чотирьохсот до п'ятисот).

Також збільшені штрафи за порушення порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Таке порушення тягне за собою накладення штрафу від чотирьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нардепи підтримали правку № 15, визначивши договір відчуження майна, предметом якого є частка (її частина) у статутному (складеному) капіталі товариства, укладається у письмовій формі.

Зараз існує забагато схем, які дозволяють переоформити ваше майно без вашого відома. Отримати оперативну інформацію щодо реєстраційних дій щодо нерухомості можна за допомогою таких сервісів як SMS-Маяк та SMS-Маяк Земля.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/188753_zmnilis-pravila-notaralnogo-dlovodstva

Цей Закон набирає чинності через десять днів з дня його опублікування.

Нагадуємо, що законопроект включив в себе ініціативи Нотаріальної палати України. Більш детально ознайомитися зі стратегічним планом Нотаріальної палати можна тут.

Як вже писала ЮРЛІГА, Президент підписав указ щодо протидії рейдерству.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини