Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держвиконавець має прийняти виконавчий лист, навіть без дати народження боржника

Реклама

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду при розгляді справи № 469/1357/16-ц роз'яснив, що  відсутність у виконавчому листі відомостей про дату народження боржника не є підставою для повернення державним виконавцем виконавчих документів без прийняття до виконання.

Відповідний висновок міститься у постанові від 19 вересня, з повним текстом якої можна ознайомитись у VERDICTUM, замовивши тестовий доступ.

Нижчі суди правильно завважили, що  відсутність у виконавчих документах відомостей про дату народження боржника не є перешкодою у відкритті виконавчого провадження, оскільки статтею 18 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено право державного виконавця одержати таку інформацію від органів, установ, організацій, посадових осіб, сторін та учасників виконавчого провадження, однак державний виконавець не використав права надані йому законом.

Суд має  скасувати повідомлення про повернення стягувачу без прийняття до виконання виконавчого листа, якщо державний виконавець не у повній мірі скористався наданими йому законом правами та повноваженнями для своєчасного і повного виконання судового рішення.

Знайти приватного виконавця можна у Liga:BOOK. Запрошуємо приватних виконавців реєструвати свої профілі.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини