Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Орієнтовний гонорар адвоката за представництво держорганів визначить Мінфін

Реклама

РАУ звернувся до Мінфіну з проханням визначити орієнтовну суму коштів з держбюджету, яка буде передбачена для оплати адвокатських послуг з представництва державних органів у 2020 році.

Відповідне рішення РАУ № 66 прийнято 26 червня 2019 року.

Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Правила адвокатської етики не закріплюють положення про ціну послуг і гонорар як істотні умови договору про надання правової допомоги.

Ст. 27 згаданого Закону, яка регламентує вимоги до форми та змісту договору про надання правової допомоги, не містить приписів щодо оплати договору.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/187684_dovrenst-ne--pdtverdzhennyam-statusu-advokata---rau

Крім цього, Законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не встановлюється мінімальний, максимальний або ж орієнтовний розмір гонорару.

Однак у зв'язку з тим, що представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування у судових інстанціях з 2020 року буде фінансуватися, відповідно, з державного та місцевих бюджетів, які на даний момент формуються, до голів рад адвокатів регіонів надіслано листи з проханням надати інформацію щодо орієнтовних розмірів адвокатських гонорарів при представництві таких органів в судах для закладення таких цін у бюджетних запитах.

При цьому, голів рад адвокатів регіонів було проінформовано, що в жодному випадку надана інформація не буде використовуватися для встановлення та затвердження офіційних розмірів ставок адвокатських гонорарів на такі послуги, а призначена лише для інформування Мінфіну з метою подальшого фінансування представництва адвокатами органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах з 2020 року.

Так, РАУ звертається до Мінфіну з листом щодо подальшого планування витрат з державного та місцевого бюджетів на 2020 рік на представництво адвокатами органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах усіх рівнів та закладення орієнтовних розмірів гонорарів та погодинної оплати адвокатських послуг у бюджетних запитах.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/188132_na-advokatskomu-spit-mozhna-koristuvatisya-tlki-rozdrukovanimi-npa

Зверніть увагу, що на адвокатському іспиті можна користуватися тільки роздрукованими НПА. Офіційні тексти нормативно-правових актів ви можете роздрукувати з модулю "Законодавство України", оскільки НПА вищих органів влади, розміщені в ІПС ЛІГА:ЗАКОН перевірені Міністерством юстиції при внесенні до Єдиного реєстру нормативно-правових актів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини