Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оскарження нової редакції Українського правопису відкладено до 15 серпня

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/186785_novu-redaktsyu-ukranskogo-pravopisu-oskarzhuyut-u-sud

Окружний адміністративний суд Києва відклав до 15 серпня 2019 року розгляд справи про оскарження нової редакції Українського правопису. Мета: надати відповідачу час для підготовки відзиву на позов та розміщення оголошення у ЗМІ про слухання справи.

27 червня 2019 року ОАСК провів підготовче засідання у справі за позовом до Кабінету Міністрів про оскарження нової редакції Українського правопису.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/186434_onovleno-pravila-ukranskogo-pravopisu

Нагадаємо, до Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов до Уряду про оскарження нової редакції Українського правопису. Позивачка, яка діє в інтересах своєї доньки - учениці 7-го класу, просить суд визнати протиправною та нечинною постанову Кабміну № 437 «Питання українського правопису».

На думку позивачки, Уряд, ухвалюючи зміни до Правопису, діяв поза межами своїх повноважень і не врахував реального стану розвитку української мови, що ускладнить її вивчення та грамотне використання.

Уряд постановою № 437 погодився з пропозицією МОН та НАН щодо схвалення Українського правопису в новій редакції, розробленій Українською національною комісією з питань правопису.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/186686_z-sogodnshnogo-dnya-pochinamo-zastosovuvati-noviy-ukranskiy-pravopis

МОН роз'яснило, що 3 червня 2019 року фінальний текст нової редакції Українського правопису опубліковано на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук. Із цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції Правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема, в офіційно-діловому стилі мовлення.

Стежити за перебігом справи можна, поставивши її на контроль у системі аналізу судових рішень VERDICTUM. А дізнатися, чи призначено вашу справу до розгляду суддею, можна в сервісі "Розклад засідань".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини