Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Президент створив Комісію з питань правової реформи

Реклама

Для здійснення в Україні правової реформи В. Зеленський утворив Комісію з питань правової реформи як консультативно-дорадчий орган при Президентові України.

Відповідний Указ № 421/2019 Президент підписав 21 червня 2019 року.

Установлено, що основним завданням Комісії з питань правової реформи є сприяння подальшому розвитку правової системи України на основі конституційних принципів верховенства права, пріоритетності прав і свобод людини і громадянина, з урахуванням міжнародних зобов'язань України.

Пріоритетними напрямами роботи Комісії В. Зеленський визначив підготовку та подання Президентові пропозицій щодо внесення змін до Конституції і законів, спрямованих на забезпечення реалізації конституційних норм і принципів, а саме пріоритетності захисту фундаментальних прав і свобод людини і громадянина, подальший розвиток законодавства про організацію судової влади та здійснення правосуддя. Також серед напрямів, що є в пріоритеті, - удосконалення законодавства про кримінальну відповідальність та кримінального процесуального законодавства, реформування органів правопорядку, а також створення умов для реінтеграції в єдиний конституційний простір України тимчасово окупованих територій та населення, що на них проживає.

Главі Адміністрації Президента України доручено внести проект Положення про Комісію з питань правової реформи та пропозиції щодо її персонального складу.

Цим само Указом Президент ліквідував Раду з питань судової реформи та Конституційну Комісію і визнав такими, що втратили чинність, відповідні укази.

Як раніше писала ЮРЛІГА, Раду з питань судової реформи було створено при Президенті у жовтні 2014 року , а Конституційну Комісію було утворено Указом Президента в березні 2015 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини