Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати збираються визнати Указ про розпуск ВР неконституційним

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/186404_na-prokhannya-zelenskogo-na-sogodn-sklikano-pozachergove-zasdannya-vr

Сьогодні, 22 травня, скликано позачергове засідання Верховної Ради, на якому мають розглянути президентські законопроекти № 10317 про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо здійснення закупівель під час виборчого процесу та № 10319  про внесення змін до деяких законів України у зв'язку зі зміною виборчої системи для виборів народних депутатів України (текст поки не оприлюднено).

Відкриваючи засідання (зареєструвалось 240 депутатів) голова Верховної ради Андрій Парубій   розкритикував Указ Президента про розпуск Парламенту і призначення позачергових виборів. Зокрема, він наголосив, що Президент не має права встановлювати факт відсутності коаліції (Зеленський вважає, що коаліції не існує з 2016 року, а отже давно минув місяць на її оновлення). За словами пана Парубія, коаліція припинена саме 17 травня, а отже ВР перебуває у конституційному процесі зупинення коаліції і має місяць на оновлення.

https://jurliga.ligazakon.net/news/186391_zelenskiy-raspustil-parlament-i-naznachil-vybory-na-21-iyulya-prinyat-ukaz

"Тому з цієї секунди буду діяти в межах законних повноважень (як робив завжди, - додав він, почувши сміх із залу): Указ Президента не тільки порушує Конституцію, а вводить воюючу Україну в конституційну кризу", - заявив спікер.

Він повідомив, що депутати планують звернутись в Конституційний Суд України з приводу цього Указу і він підтримує цю ініціативу. А. Парубій розміє, що КСУ може прийняти рішення вже після виборів (призначені на 21 липня). Разом з тим, А. Парубій висловив впевненість, що Президент нестиме відповідальність, адже "один Президент вже діяв з порушенням Конституції".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини