Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Україна ратифікує енергетичний додаток до Угоди про асоціацію

16 травня 2019, 16:00
236
0
Реклама

15 травня на урядовому засіданні було схвалено проект закону про ратифікацію рішення Ради асоціації Україна - ЄС про внесення змін і доповнень до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

https://jurliga.ligazakon.net/news/185856_opredelen-put-k-polnopravnomu-chlenstvu-ukrainy-v-evropeyskom-soyuze

Зміни і доповнення додатка передбачають не лише зобов`язання України в сфері енергетики, а й зобов'язання сторони ЄС.

Відповідно до документа, Україна зобов'язується проводити консультації з Європейською комісією щодо сумісності з положеннями acquis ЄС (права ЄС) будь-якої законодавчої пропозиції у сфері енергетики.

Рішенням передбачається імплементація мережевих кодексів ЄС у секторах газу та електроенергії, зокрема, Мережевого кодексу ЄС про балансування газу в газотранспортних системах.

Будье в курсі набуття чинності нормативними актами за допомогою модулю«Календар юриста» ІПС «ЛІГА:ЗАКОН».

Додаток охоплює всі енергетичні ринки.

Для ринку газу, серед іншого, передбачено впровадження вимог Євросоюзу щодо спільних правил для внутрішнього ринку природного газу, умов доступу до мереж транспортування, надійності постачання, а також вимог щодо тарифів на транспортування.

На нафтовому ринку Україна має імплементувати Директиву ЄС про зобов'язання держав-членів підтримувати мінімальні запаси сирої нафти та/або нафтопродуктів.

У частині енергетичної інфраструктури важливим є впровадження Регламенту ЄС про настанови для транс'європейської енергетичної інфраструктури.

У сфері енергоефективності Україна бере на себе зобов'язання щодо енергетичних характеристик будівель, а також енергетичного маркування побутової техніки та обладнання.

У галузі ядерної енергетики Україна бере на себе зобов'язання дотримуватися європейських норм з нагляду та контролю за перевезенням радіоактивних відходів та відпрацьованого палива, а також безпечного поводження з відпрацьованим паливом та радіоактивними відходами.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини