Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Адвокат може самостійно засвідчувати копію довіреності

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/182855_na-pdtverdzhennya-povnovazhen-advokata-v-sud-dostatno-ordera---velika-palata

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду Кравчука В.М., Анцупової Т.О., Стародуба О.П., переглянувши відмову у прийнятті скарги через непідтвердження повноважень адвоката на представництво, зробив висновок, що адвокат має право самостійно засвідчувати копії довіреності.

Зазначено, що відповідність копії письмового доказу оригіналу засвідчується підписом учасника справи (із зазначенням дати такого засвідчення).

"Суд апеляційної інстанції в оскаржуваних ухвалах необґрунтовано не врахував, що згідно зі ст. 296 "Форма та зміст апеляційної скарги" КАС України подання оригіналів документів на підтвердження повноважень у особи, яка підписала апеляційну скаргу, не передбачено та окремих спеціальних вимог для засвідчення копій не встановлено": йдеться в постанові від 17 січня у справі № 809/1092/18 .

Разом з тим, протилежну думку рік назад висловив суддя-доповідач Касаційного адміністративного суду Данилевич Н. А., який вважає, що світлокопія довіреності, посвідчена особистим підписом адвоката, не є належним доказом повноважень через те, що не посвідчена нотаріально.

Ухвалою від 5 січня 2018 року у справі № 826/7941/17 скаргу було повернуто, оскільки світлокопія довіреності у розумінні статей 5559 КАС  не є документом, що посвідчує повноваження адвоката.

З текстами судових рішень можна ознайомитись у Verdictum. Якщо поставити тематику на контроль, актуальні позиції з цього питання збиратиме референт в особистому кабінеті. Спробуйте, отримавши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини