Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як виглядатиме Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/182351_z-1-bereznya-zapustyat-dinu-sudovu-nformatsyno-telekomunkatsynu-sistemu

Державна судова адміністрація України розробила проект Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Нагадуємо, систему запустять з 1 березня. З 1 січня в тестовому режимі працює підсистема "електронний суд".

Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система (ЄСІТС) визначається як сукупність інформаційних та телекомунікаційних підсистем, які забезпечують автоматизацію процесів діяльності, включаючи загальний та процесуальний документообіг, розгляд судових справ, складання оперативної та аналітичної звітності, надання інформаційної допомоги суддям, а також процесів, які забезпечують фінансові, майнові, організаційні, кадрові, інформаційно-телекомунікаційні та інші потреби користувачів.

ЄСІТС складається з таких підсистем:

1. Загальна - складається з модулів:

- Офіційна електронна адреса (Електронний кабінет - реєстрація за адресою https://cabinet.court.gov.ua);

- Офіційний веб-портал "Судова влада України";

- Єдиний державний реєстр судових рішень;

- Єдиний державний реєстр виконавчих документів;

- Відкриті набори даних;

- Автоматизована взаємодія з іншими автоматизованими системами (передбачена автоматична взаємодія з ДМС, Держказначейством, Мінюстом, МВД, Генпрокуратурою, НАЗК, НАБУ, ДФС, ЦВК, Національне агентство з питань електронного урядування, іншими юридичними особами).

2. Єдина підсистема електронного діловодства судів та органів судового врядування:

- підсистема «Електронний суд»: Електронні процесуальні документи створюються шляхом заповнення форм у вбудованому редакторі текстів з урахуванням єдиного класифікатора, підписуються електронним підписом автора та надсилаються засобами ЄСІТС. Адміністратор може встановлювати технічні обмеження щодо форм та змісту електронних документів та їх додатків (щодо їх розміру, формату тощо). До створених документів користувачі можуть додавати інші електронні файли (зображення, відеофайли, тощо), вимоги до розміру, формату та інших характеристик яких визначаються Правилами користування ЄСІТС, затвердженими адміністратором. Відповідні додані файли (додатки) підписуються ЕЦП. Користувач е-суду може уповноважити іншого користувача на вчинення дій в інтересах довірителя, надавши засобами ЄСІТС такому повіреному електронну довіреність. Форма та перелік дій, на які може бути видана електронна довіреність встановлюється в Правилах користування ЄСІТС;

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/180818_sudovim-rshennyam-prisvoyat-vronomeri

- Електронне діловодство: Структура єдиного унікального номера судової справи формується за єдиним шаблоном із чотирьох цифрових груп, розділених крапкою: код юрисдикції (одна цифра) відповідно до єдиного класифікатора; рік реєстрації судової справи (дві цифри); код суду першої інстанції відповідно до Класифікатора судів, затвердженого ДСА України, (три цифри); номер судової справи за порядком у році її реєстрації (шість цифр). Наприклад, справа № 1, господарської юрисдикції, зареєстрована в 2019 році в Окружному господарському суді міста Києва: 2.19.650.000001. Номер судового провадження складається: єдиний унікальний номер судової справи; код суду (три цифри); номер провадження по цій справі в цьому суді за порядком (три цифри). Наприклад, друге судове провадження у Північному апеляційному господарському суді по справі № 2.19.650.000001: 2.19.650.000001.873.002. Унікальний ідентифікатор судового рішення складається з чотирьох літерних та цифрових груп: літерний код суду; рік реєстрації рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень (чотири цифри); номер судового провадження та номер судового рішення (три цифри) за порядком у цьому судовому провадженні. Наприклад, друге рішення Верховного Суду, ухвалене в судовому провадженні 2.19.650.000001.990.001 у 2019 році: SC:2019:2.19.650.000001.990.001.002. [судові рішення з новим кодом можна буде знайти у Verdictum].

- Автоматизований розподіл;

- Електронний архів;

- Судова статистика.

3. Єдина підсистема управління фінансово-господарськими процесами (зокрема, входять модулі з управління персоналом, фінансовим та бухгалтерським обліком та з питань управління фінансово-господарською діяльністю.

4. Єдиний контакт-центр судової влади України;

5. Єдина підсистема управління фінансово-господарськими процесами;

6. Комплексна система захисту інформації.

Суди та органи судового врядування поетапно підключаються до підсистем і модулів ЄСІТС з оголошеної дати початку тестового режиму функціонування системи та дати дослідної її експлуатації. Адміністратор здійснює підключення відповідно до наказів ДСА України про дати підключення, оприлюднених на веб-порталі.

До моменту підключення до ЄСІТС здійснення автоматизованого розподілу справ та проведення аудіо, відеофіксації судових засідань, а також засідань органів судового врядування регулюються порядком, що діяв до Положення.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини