Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НБУ безвиїзно оцінить ризики в діяльності банку

Реклама

Сьогодні, 11 лютого, набуло чинності Положення про здійснення Національним банком України безвиїзного банківського нагляду, затверджене постановою НБУ від 6 грудня 2018 № 135.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/182618_nbu-provoditime-bezvizn-perevrki-bankv-z-urakhuvannyam-rvnya-rizikv-kh-dyalnost?_ga=2.193476968.459086094.1549875240-806621307.1521101837

Нацбанк проводитиме поточний моніторинг фінансового стану банків та оцінюватиме банки на підставі рівня ризиків, притаманних діяльності банків.

Введено новий інструмент безвиїзного банківського нагляду - камеральні перевірки, які проводяться без попереднього повідомлення, з метою:

- з'ясування або підтвердження факту дотримання/недотримання банком вимог законодавства, достовірності визначення банком розміру кредитного ризику по активних банківських операціях, відображення у бухгалтерському обліку та звітності операцій, наданої інформації про пов'язаних з банком осіб і операції з ними;

- підтвердження/спростування наявності ознак, які можуть свідчити про здійснення банком ризикової діяльності, яка загрожує інтересам вкладників або інших кредиторів.

Камеральна перевірка може проводитися на підставі аналізу статистичної або фінансової звітності банку; інформації, яка свідчить про невиконання зобов'язань перед вкладниками або іншими кредиторами; виявлення ознак ризикової діяльності; даних оцінки, що свідчать про ризики втрати капіталу і ліквідності.

Підрозділ банківського нагляду може запитати у банку письмові пояснення, які керівники банку зобов'язані надати письмово (а також інформацію і документи). Також керівники зобов'язані забезпечити перегляд всіх інформаційних систем банку, необхідних для проведення перевірки.

За результатами камеральної перевірки складається довідка, яка містить загальну інформацію, висновки, результати перевірки, інформацію про виявлені порушення, недоліки, які мають вплив на діяльність банку.

В разі необхідності посиленого нагляду може бути введений особливий режиму контролю та призначено куратора банку (може знаходитись безпосередньо у банку, аналізувати фінансову та іншу інформацію про діяльність банку). НБУ має право заборонити використання для розрахунків прямих кореспондентських рахунків банку, до якого застосовані такі заходи. Заборона може стосуватися розрахунків в системі електронних платежів НБУ через консолідований кореспондентський рахунок, а також здійснення початкових платежів з урахуванням наявності коштів на кореспондентському рахунку банку і змісту платежів.

Докладно про перевірки та права і обов'язки перевіряючих та контрольованих можна дізнатись в модулях "Ситуації для бухгалтера", "Ситуації для юриста" ІПС "ЛІГИ:ЗАКОН". Ознайомитись з продуктами можна за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини