Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
ЗЕД

Контролювати якість харчових продуктів будуть акредитовані лабораторії

11 січня 2019, 10:00
1379
0
Автор:
Реклама

Затверджено єдиний для державних, комунальних та приватних лабораторій механізм уповноваження акредитованих лабораторій, перевірки уповноважених лабораторій та позбавлення відповідного повноваження.

Відповідну постанову прийнято на засіданні Кабміну 10 січня.

Документ ухвалений на виконання Закону "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я і благополуччя тварин". Перехідні положення Закону передбачають, що впродовж трьох років з дня його опублікуванняї лабораторні дослідження можуть проводитися державними лабораторіями, перелік яких затверджується і публікується компетентним органом на його офіційному сайті. Таким чином, з 4 липня 2020 (коли закінчиться перехідний період) лабораторні дослідження повинні будуть проводитися виключно акредитованими лабораторіями, уповноваженими на це компетентним органом.

Уповноважене лабораторія - акредитована лабораторія, якій компетентним органом надано повноваження проводити для цілей державного контролю лабораторні дослідження (випробування) відібраних зразків харчових продуктів, кормів, сіна, соломи, побічних продуктів тваринного походження та речовин (у тому числі з довкілля), які пов'язані з виробництвом та/або обігом харчових продуктів або кормів, здоров'ям та благополуччям тварин.

Очікується, що новий механізм демонополізує ринок лабораторних досліджень та забезпечить незалежність уповноважених лабораторій від компетентного органу та операторів ринку.

Нагадаємо, з 4 квітня 2018 року посилено контроль за якістю харчових продуктів. Виробники харчових продуктів можуть оскаржити лабораторні результати перевірки

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини