Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
ЗЕД

Виробники харчових продуктів можуть оскаржити лабораторні результати перевірки

28 серпня 2018, 10:00
591
0
Автор:
Реклама

Оператор ринку харчових продуктів, який не згоден з результатом основного лабораторного дослідження, може його оспорити, подавши до Держпродспоживслужби заяву про проведення арбітражного лабораторного дослідження.

Порядок проведення арбітражних лабораторних досліджень (випробувань) та обліку їх результатів для цілей державного контролю затверджений постановою Кабміну від 22 серпня № 648.

Заява про проведення арбітражного лабораторного дослідження подається впродовж п'яти робочих днів з дня отримання оператором ринку повідомлення про результати основного лабораторного дослідження.

Арбітражне дослідження проводиться тільки у акредитованій лабораторії, яка використовує підтверджувальні (референс) методи та розташована в Україні або в іншій країні (референс-лабораторії). Лабораторія, яка проводила основне дослідження, не може проводити арбітражне.

Оператор ринку зобов'язаний забезпечити зберігання арбітражного зразка і поводження з ним способом, який гарантує його юридичну та аналітичну ідентичність.

Такий зразок надається до лабораторії разом з копіями рішення органу Держпродспоживслужби про проведени арбітражного дослідження та акта відбору зразків.

Арбітражні дослідження проводяться у строк, визначений відповідними методами (методиками) лабораторних досліджень.

За результатами досліджень оформляється експертний висновок (протокол, звіт або інший аналогічний документ) у трьох екземплярах: один передається оператору ринку або уповноваженій ним особі, другий - територіальному органу Держпродспоживслужби, який приймав рішення про проведення арбітражних лабораторних досліджень, третій - залишається у вказаній лабораторії і зберігається не менше трьох років.

Отримані результати арбітражного лабораторного дослідження (випробування) є остаточними і враховуються при здійсненні державного контролю шляхом порівняння з показниками безпеки, встановленими законодавством.

Залишки арбітражного зразка утилізують.

Держпродспоживслужба компенсує витрати оператора ринку на арбітражне дослідження, якщо воно спростовує результати первинного.

Нагадаємо, з квітня діє Закон, яким посилений контроль за якістю харчових продуктів

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини