Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
ЗЕД

Посилиться контроль за якістю харчових продуктів

4 квітня 2018, 09:09
441
0
Автор:
Реклама

Сьогодні, 4 квітня, набув чинності Закон № 2042-VIII "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корму, побічні продукти тваринного походження, здоров'я і благополуччя тварин" (за винятком окремих положень, які набудуть чинності через декілька років).

Закон регулює здійснення державного контролю за діяльністю операторів ринку, що займаються виробництвом або оборотом харчових продуктів, інших об'єктів санітарних заходів або кормів, у тому числі ввезенням (пересилкою) на митну територію України харчових продуктів або кормів. Ця діяльність повинна перевірятися на відповідність законодавству про харчові продукти і корми, здоров'я і благополуччя тварин. Побічні продукти тваринного походження, які ввозяться (пересилаються) на митну територію України також перевірятимуться на відповідність законодавству про побічні продукти тваринного походження.

При цьому Закон не стосується харчових продуктів, кормів, побічних продуктів тваринного походження, призначених (зроблених) для власного споживання.

Для організації і здійснення державного контролю, у тому числі на державному кордоні України, буде створений компетентний орган у сфері державного контролю. До 1 січня 2021 року цей орган має право уповноважувати на проведення лабораторних досліджень(випробувань) на трихінельоз для цілей державного контролю неакредитовані лабораторії, які розташовані на бійнях або потужностях з розбирання диких тварин, якщо результати проведеної компетентним органом перевірки підтверджують їх здатність забезпечувати належну якість досліджень.

Компетентний орган проходитиме щорічний зовнішній аудит, а його посадові особи - підвищувати кваліфікацію.

У разі ризику для життя і здоров'я громадян перевірка суб'єктів господарювання здійснюватиметься без попередження. В той же час з'являться додаткові можливості з забезпечення прав бізнесу, ліквідації корупційних ризиків, зокрема шляхом проведення відеофіксації процедури інспекції не лише інспекторами Держпродпотребслужби, але і суб'єктами господарювання.

Зазначимо, що протягом трьох років лабораторні дослідження для цілей державного контролю можуть проводитися державними лабораторіями, перелік яких затверджується і публікується компетентним органом на його офіційному сайті.

Крім того, в цей період компетентний орган має право надавати повноваження:

- державного ветеринарного інспектора, окрім повноважень по проведенню аудиту, особі, працюючій в системі компетентного органу, яка має освіту в області ветеринарної медицини або охорони здоров'я, у тому числі якщо вона не відповідає вимогам Закону;

- офіційного ветеринарного лікаря фахівцеві ветеринарної медицини, навіть якщо він не відповідає вимогам;

- помічника державного ветеринарного інспектора особі, яка працює в системі компетентного органу і має освіту в області ветеринарної медицини або охорони здоров'я, у тому числі якщо вона не відповідає вимогам Закону.

Впродовж п'яти років з дня публікації Закону вантажі, які ввозяться (пересилаються) на митну територію України, підлягають документальним перевіркам, перевіркам відповідності і фізичним перевіркам в пунктах пропуску через державний кордон України чи зонах митного контролю на митній території України. Повідомлення про надходження вантажів спрямовуються по електронній пошті в територіальний орган компетентного органу, відповідального за здійснення перевірок. Міжнародні сертифікати на вантажі, які ввозяться на митну територію України, можуть заповнюватися на державній мові країни, в якій вони видані, або англійській мові і повинні супроводжуватися перекладом українською мовою, яка завіряється оператором ринку або особою, відповідальною за вантаж.

"Контроль якості харчових продуктів" - тема номера електронного видання ЮРИСТ&ЗАКОН № 08 від 01.03.2018.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини