Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
Реклама

1. З нового року на українців чекають чергові податкові зміни

Зміни до Податкового кодексу та низки інших нормативних актів вже офіційно опубліковані (Закон № 2628-VIII) і набудуть чинності у 2019 році. Серед найважливіших змін: cтавку земельного податку для лісових земель обмежено до 0,1 %; запроваджується контроль реалізації пального; ставки туристичного збору встановлюватимуться до 0,5 % - для внутрішнього туризму і до 5 % - для в'їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня; усі аптеки повинні використовувати РРО; ФОП на єдиному податку зможуть продавати сидр і пері; на 9 % підвищується акциз на тютюнові вироби; ставка екологічного податку за викиди вуглекислого газу складе 10 грн за 1 тонну; продовжено до 2022 року строк звільнення від ПДВ електромобілів при ввезенні на територію України. Крім того, від ПДВ звільняється обладнання для сонячних і вітрових електростанцій; встановлено нульову ставку акцизу на спирт етиловий, який використовується для виробництва парфюмерно-косметичної продукції; з 1 січня 2019 по 30 червня 2019 року передбачено оподаткування ПДВ посилок, вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, а з 1 липня 2019 - 100 євро. При цьому скасовано норму про "три посилки" тощо.

2. Українці можуть реєструвати SIM-карти онлайн

Абоненти мобільних операторів, які отримують послуги без укладення договору, мають право зареєструватися в оператора шляхом подання заяви про реєстрацію в електронній та/або паперовій формі. Заяву можна подати в письмовій або електронній формі. Для реєстрації абонент надає операторові свої паспортні дані, абонентський номер або IMEI-код телефону і проходить ідентифікацію з використанням ЕЦП або ВankID. Реєстрація здійснюється безкоштовно. Відповідний Порядок реєстрації затверджено рішенням НКРЗІ від 28 листопада 2017 року № 607, яке набуло чинності 13 грудня. Зауважимо, з 1 травня 2019 року в Україні впроваджується послуга перенесення номера. Ця послуга буде доступною лише для зареєстрованих або таких, що уклали письмовий договір, абонентів.

3. Нацбанк оновив правила обміну пошкоджених банкнот

Значно зношені банкноти гривні від фізичних та юридичних осіб у регіонах, де відсутні підрозділи НБУ, прийматимуть уповноважені банки, що мають повноваження на зберігання запасів готівки регулятора. Йдеться про значно пошкоджені банкноти, які втратили платіжні ознаки внаслідок пожеж, повеней, забруднення хімікатами тощо. Статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки регулятора, мають три банки - Ощадбанк, Приватбанк і Райффайзен Банк Аваль. Уповноважені банки не обстежуватимуть такі банкноти. Вони пакуватимуть їх з максимальним збереженням цілісності і передаватимуть до Нацбанку як сумнівні для проведення досліджень разом із заявою і відповідною довідкою про виключення/прийняття банкнот для дослідження. Відповідне зобов'язання уповноваженим банкам містить постанова Правління НБУ від 3 грудня 2018 року № 134 "Про затвердження Правил визначення платіжних ознак та обміну банкнот, розмінних та обігових монет національної валюти України". Раніше значно зношені банкноти для проведення досліджень приймали безпосередньо регіональні підрозділи Нацбанку.

4. Безвиїзні перевірки банків проведуть з урахуванням рівня ризиків їх діяльності

Нацбанк проводитиме поточний моніторинг фінансового стану банків і оцінюватиме банки на підставі рівня ризиків, властивих діяльності банків, і якості управління такими ризиками. Такі нововведення передбачено Положенням про здійснення Національним банком України безвиїзного банківського нагляду, затвердженим постановою НБУ від 6 грудня 2018 № 135, яка набуває чинності з 12 лютого 2019. Також документом запроваджується новий інструмент безвиїзного банківського нагляду - камеральні перевірки банків. Підставами для камеральної перевірки можуть бути: результати аналізу статистичної або фінансової звітності банку, а також інформації, що свідчить про невиконання зобов'язань перед вкладниками або іншими кредиторами чи ознаки здійснення банком ризикової діяльності; результати проведеної оцінки банку при здійсненні безвиїзного банківського нагляду, які можуть свідчити про наявність у банку ризиків, що створюють загрозу втрати капіталу і ліквідності. Камеральна перевірка проводиться без попереднього повідомлення банку.

5. Процедуру розмитенння "євроблях" можуть знову оновити

Ніна Южаніна повідомила про розроблені спільно з Мінфіном зміни до Тимчасового порядку митного оформлення транспортних засобів. Зміни мають вирішити проблему коригування митними органами вартості транспортних засобів, стосовно яких здійснюється митне оформлення. Зокрема, митна вартість не коригуватиметься у разі надання офіційних документів, що підтверджують заявлену вартість авто (банківські платіжні документи - договір купівлі-продажу, копії митних декларацій країни відправки). І іншому разі митні органи мають право перевірити достовірність заявленої вартості автівки. Якщо його вартість дорівнює або вище нижньої межі діапазону вартості аналогічного транспортного засобу без ПДВ, заявлена митна вартість не коригуватиметься. Якщо нижче - митна вартість авто встановлюватиметься не вище рівня нижньої межі такого діапазону. Зауважимо, ВС відмовився відкрити провадження про скасування законів щодо оподаткування та розмитнення "євроблях".

6. Страховики мають затвердити внутрішню політику формування технічних резервів

Нацкомфінпослуг оновив методику формування страхових резервів для ризикових страхових компаній. Тепер розрахунок технічних резервів повинен виконуватися страховиком на підставі його внутрішньої політики, а методика формування резерву незароблених премій доповнена новим методом "коефіцієнта збитковості". Цей метод страховик може обрати при здійсненні діяльності не менше 8 останніх кварталів. Також забезпечено можливість обнулення резервів незароблених премій у разі, якщо на дату розрахунку резервів незароблених премій страховик не має діючих договорів страхування, а розрахункова величина таких резервів має позитивне значення. Відповідні зміни до Методики формування страхових резервів за видами страхування іншими, ніж страхування життя, внесено розпорядженням Нацкомфінпослуг від 18 вересня 2018 року № 1638, яке набуло чинності 9 грудня. Страховикам треба протягом 30 календарних днів з дати набуття чинності цим розпорядженням розробити та затвердити внутрішню політику страховика і повідомити Нацкомфінпослуг про запровадження обраної методики формування та ведення обліку технічних резервів.

7. Діють вимоги у сфері електронних довірчих послуг

Уряд затвердив вимоги у сфері електронних довірчих послуг і Порядок перевірки дотримання вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг. Відповідна постанова від 7 листопада 2018 року № 992 набрала чинності 12 грудня, окрім 5 найменувань стандартів, які набувають чинності з 1 січня 2019 року. Вимоги у сфері електронних довірчих послуг визначають організаційно-методологічні, технічні та технологічні умови, яких повинен дотримуватися кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, його відокремлені пункти реєстрації при наданні кваліфікованих електронних довірчих послуг їх користувачам. Дія Вимог не поширюється на надання кваліфікованих електронних довірчих послуг у банківській системі України і під час здійснення переказу коштів.

8. Постачальника "останньої надії" та універсальних послуг визначать на конкурсі

Уряд затвердив порядки проведення конкурсу з визначення постачальника "останньої надії" та проведення конкурсу з визначення постачальника універсальних послуг.

Відповідні постанови було прийнято на урядовому засіданні 12 грудня. Постачальники універсальних послуг та "останньої надії" обираються конкурсною комісією. Рішення про утворення таких комісій і затвердження їх посадового складу приймає Міненерговугілля. Конкурсна комісія утворюється протягом місяця з дня набрання чинності відповідним Порядком строком на 4 роки. Оголошення про проведення конкурсу оприлюднюється шляхом його розміщення на офіційному веб-сайті Міненерговугілля. Переможцем конкурсу вважається кандидат, який запропонував найнижчу ціну (тариф) на послуги постачальника універсальної послуги / постачальника "останньої надії".

9. НКРЕКП підвищила тарифи на опалення

Відсоток зростання тарифів на тепло не перевищив відсоток зростання вартості газу - 23,5 %, а для споживачів бюджетної сфери - до 22 %. При цьому вартість електроенергії для населення залишиться незмінною. Тарифи на тепло для населення по Україні підвищилися по-різному, наприклад, Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт" у Сумській області підвищує тариф на 24 % до 1340,03 грн за 1 Гкал, а фірма "ТехНова" Чернігівської області знизила тариф на 12 % до 1041,40 грн за 1 Гкал. Київська "Євро-Реконструкція" підвищує тариф на 4 % - до 1035,74 за 1 Гкал. Планований строк набуття чинності скоригованими тарифами - 1 січня 2019.

10. Правила торгівлі алкоголем можуть спростити

Мінекономрозвитку пропонує знизити регуляторний тиск на бізнес, скасувавши постанову Кабміну "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями", а також низку інших нормативних актів. У Мінекономрозвитку зауважують, що Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями не лише дублюють норми законів, а й встановлюють додаткові вимоги регулювання, які вже втратили актуальність. Зокрема, вимоги узгоджувати із санітарно-епідеміологічною службою технологічні картки на коктейлі, вимоги до професійної освіти та підготовки працівників, а також до наявності в документах, згідно з якими до торговельної мережі надійшли алкогольні напої, реєстраційних номерів сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання відповідності (при тому, що обов'язкову сертифікацію алкогольних напоїв було скасовано у 2015 році). Відповідний проект постанови Кабміну оприлюднено на сайті Міністерства для громадського обговорення.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини