Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ІТ Legal Tech

Діють вимоги у сфері електронних довірчих послуг

13 грудня 2018, 10:00
872
0
Автор:
Реклама

Уряд затвердив вимоги у сфері електронних довірчих послуг і Порядок перевірки дотримання вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг.

Відповідна постанова від 7 листопада 2018 року № 992 набрала чинності 12 грудня, крім пунктів 68 - 72 переліку стандартів, що застосовуються кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг під час надання кваліфікованих електронних довірчих послуг (усього 5 найменувань стандартів). Зазначені пункти набирають чинності з 1 січня 2019 року.

Вимоги у сфері електронних довірчих послуг визначають організаційно-методологічні, технічні та технологічні умови, яких повинен дотримуватися кваліфікований надавач електронних довірчих послуг, його відокремлені пункти реєстрації під час надання кваліфікованих електронних довірчих послуг їх користувачам.

Центральний засвідчувальний орган надає кваліфіковані електронні довірчі послуги відповідно до затверджених вимог з урахуванням особливостей, передбачених Законом "Про електронні довірчі послуги".

Дія Вимог не поширюється на надання кваліфікованих електронних довірчих послуг у банківській системі України та під час здійснення переказу коштів.

Визначено, що кваліфікована електронна довірча послуга - електронна довірча послуга, надання якої забезпечує надавач або центральний засвідчувальний орган, зокрема за допомогою засобу кваліфікованого електронного підпису чи печатки, та яка базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

У документі чітко прописано вимоги до надання кваліфікованої електронної довірчої послуги:

- із створення, перевірки та підтвердження кваліфікованих електронних підписів чи печаток;

- з формування, перевірки та підтвердження чинності кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки;

- з формування, перевірки та підтвердження чинності кваліфікованого сертифіката автентифікації веб-сайту;

- з формування, перевірки та підтвердження кваліфікованої електронної позначки часу;

- з реєстрованої електронної доставки;

- із зберігання кваліфікованих електронних підписів, печаток, електронних позначок часу та відповідних сертифікатів;

а також вимоги до засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки та вимоги до кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.

Затверджений зазначеною постановою Порядок перевірки дотримання вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг визначає механізм проведення Адміністрацією Держспецзв'язку заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг.

Адміністрація Держспецзв'язку проводить планові та позапланові перевірки надавачів, центрального засвідчувального органу, засвідчувального центру або подає до органу з оцінки відповідності запит щодо проведення процедури оцінки відповідності надавача та послуг, що ним надаються.

Підставою для проведення планової перевірки є річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю), затверджений Адміністрацією Держспецзв'язку.

Для проведення планової чи позапланової перевірки Адміністрація Держспецзв'язку приймає відповідне рішення. Воно підписується Головою Держспецзв'язку або його заступником відповідно до розподілу функціональних обов'язків.

Для надавачів, які не є суб'єктами господарювання, строки проведення планової чи позапланової перевірки не можуть перевищувати 10 робочих днів.

Планова та позапланова перевірки проводяться в робочий час надавача, центрального засвідчувального органу або засвідчувального центру, встановлений правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Перевірка проводиться у присутності керівника надавача, центрального засвідчувального органу або засвідчувального центру чи уповноваженого ним представника.

Під час перевірки вивчаються документи, інформація, що міститься в базах даних, у межах правил розмежування доступом, передбачених комплексною системою захисту інформації, проводяться співбесіди з працівниками надавача, аналізуються стан дотримання вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг і розпорядчі документи, пов'язані з наданням кваліфікованих електронних довірчих послуг.

Якщо виявлено порушення вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг, зловживання і недоліки, керівництво надавача зобов'язане до закінчення перевірки вжити заходів до усунення виявлених порушень, зловживань і недоліків.

Реалізація постанови спрямована на:

підвищення рівня надійності та захищеності електронного документообігу та електронної ідентифікації;

підвищення рівень довіри до кваліфікованих електронних довірчих послуг;

популяризацію електронного документообігу та використання засобів електронної ідентифікації;

зменшення витрат на комунікації фізичних та юридичних осіб з державними органам.

Нагадаємо, Мін'юст визначив процедуру ведення Довірчого списку, внесення до нього відомостей і забезпечення доступу. Він вестиме список надавачів електронних довірчих послуг.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини