Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Правила торгівлі алкоголем можуть спростити

12 грудня 2018, 09:09
811
0
Автор:
Реклама

Мінекономрозвитку пропонує зменшити регуляторний тиск на бізнес, скасувавши постанову Кабміну "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольнимы напоями", а також ряд інших нормативних актів.

Відповідний проект постанови Кабміну оприлюднено на сайті Міністерства для громадського обговорення. Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 10 січня за адресою: 01008, Київ-8, вул. Грушевського, 12/2 або на е-mail shpirko@me.gov.ua

У Мінекономрозвитку зазначають, що Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями не лише дублюють норми законів, але і встановлюють додаткові вимоги регулювання, які вже втратили актуальність.

Зокрема, вимоги погоджувати з санітарно-епідеміологічною службою технологічні картки на коктейлі, вимоги до професійної освіти та підготовки працівників, а також до наявності у документах, згідно з якими в торгову мережу надійшли алкогольні напої, реєстраційних номерів сертифікату відповідності або свідоцтва про визнання відповідності (при тому, що обов'язкову сертифікацію алкогольних напоїв скасовано у 2015 році).

Крім того, Порядком здійснення торгової діяльності і правил торгового обслуговування на ринку споживчих товарів встановлено, що на вимогу споживача (покупця) відповідальний працівник повинен надати йому цей Порядок, Закон про захист прав споживачів, санітарні норми, правила продажу окремих видів товарів.

Таким чином, суб'єкт господарювання, що здійснює діяльність з роздрібної торгівлі алкогольними напоями повинен мати роздруковані Правила, які дублюють норми законодавчих актів, та на першу вимогу надавати їх споживачам, а відсутність Правил є підставою для притягнення його до відповідальності згідно із законодавством. Мінекономрозвитку пропонує також скасувати цю вимогу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини