Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Діяльність судових експертів збираються убезпечити

18 вересня 2018, 17:47
324
0
Автор:
Реклама

Народні депутати Геращенко А. Ю. і Белоцерковец Д. О. пропонують посилити гарантії незалежності судового експерта та поновити можливість призначення експертизи у кримінальних провадженнях органами досудового розслідування самостійно (зараз судовий експерт призначається за дорученням слідчого судді або суду).

Відповідний законопроект № 8336 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій незалежності судового експерта та належного забезпечення здійснення судово-експертної діяльності» прийнято за основу на вечірньому засіданні 18 вересня.

Зокрема, проектом пропонується встановити кримінальну відповідальність за втручання у діяльність судового експерта з метою перешкодити здійсненню ним судово-експертної діяльності, а також відповідальність за умисне знищення або пошкодження майна, що належить судовому експерту.

Також пропонується передбачити у КПК можливість здійснювати допит експерта тільки на стадії судового розгляду, а також ввести можливість слідчого, прокурора отримувати письмові роз'яснення висновку експерта.

Таке письмове роз'яснення має містити перелік питань, що вимагають роз'яснення та обгрунтовані відповіді на кожне поставлене питання.

Передбачено також можливість сторонам кримінального провадження самостійно залучати експертів (у тому числі на договірних умовах).

Крім того, проектом передбачено внесення змін до Закону «Про судову експертизу» щодо запровадження Єдиного державного реєстру судових експертиз та експертних досліджень.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини