Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Відшкодування моральної шкоди здоров'ю не оподатковується

10 серпня 2018, 17:24
325
0
Автор:
Реклама

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду роз'яснив, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються суми, що за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, завданих платнику податку внаслідок заподіяння йому матеріальної шкоди, а також шкоди життю та здоров'ю. .

Так, в постанові у справі № 180/683/13-ц (61-14316св18) від 25 липня зазначено, що суми відшкодування немайнової (моральної) шкоди, стягнуті на підставі судового рішення, включаються в дохід оподаткування платника податку, відповідно підлягають оподаткуванню, окрім сум, які за рішенням суду спрямовуються на відшкодування збитків, заподіяних платникові податків внаслідок спричинення шкоди життю і здоров'ю.

Таким чином, при виконанні рішення суду про стягнення на користь потерпілого відшкодування моральної шкоди, заподіяної ушкодженням здоров'я, стягнута на підставі рішення суду сума не підлягає оподаткуванню. Відповідно виконавець зобов'язаний виконати судове рішення про стягнення відшкодування в повному розмірі.

Усі рішення судів ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо ви ще не користуєтеся системою, то рекомендуємо замовити тестовий доступ або придбати VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини