Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Відомий порядок передачі справ до антикорупційного суду

6 серпня 2018, 12:44
1027
1
Автор:
Реклама

Опубліковано Закон, що регулює передачу справ до Вищого антикорупційного суду, якому підсудні справи, віднесені до підслідності Національного антикорупційного бюро (стаття 216 КПК: злочини, вчинені нардепами, міністрами, суддями, вищими чиновниками і так далі).

Закон 2509 - VIII "Про внесення змін до Закону "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням Закону "Про Вищий антикорупційний суд" набув чинності 5 серпня, але норма про передачу справ набуде чинності з дня початку роботи Вищого антикорупційного суду. Нагадаємо, ВАС повинні сформувати до 14 червня 2019 року. ВККС вже оголосила конкурс з добору суддів (документи приймаються до 14 вересня), який за прогнозами завершиться через 6-7 місяців. Рекомендованих ВККС суддів повинна буде схвалити Вища рада правосуддя і призначити Президент.

Отже, після того, як суд запрацює, слідчі судді припинять приймати до розгляду клопотання в кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, а суди першої інстанції - обвинувачувальні акти, клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру і про звільнення від відповідальності. Такі клопотання і акти подаються у ВАС.

Суди апеляційної інстанції також припинять приймати до розгляду скарги в кримінальних провадженнях щодо злочинів, підсудних ВАС.

Усі клопотання (не розглянуті до дня початку роботи ВАС), незавершені кримінальні провадження передаються у ВАС.

Рішення, прийняті до дня початку роботи ВАС, оскаржуються за правилами підсудності. Заяви про перегляд за нововиявленими обставинами судових рішень, ухвалених судами першої і апеляційної інстанцій до дня початку роботи ВАС, подаються до Вищогоантикорупційного суду і розглядаються ним в установленому порядку.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини