Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Набув чинності Протокол 16 до Конвенції

1 серпня 2018, 14:01
841
0
Автор:
Реклама

Сьогодні, 1 серпня набув чинності Протокол № 16 до Європейської конвенції про права людини, який ратифікували 10 держав: Албанія, Вірменія, Естонія, Фінляндія, Франція (стала 10-ою країною)Грузія, Литва, Сан-Маріно, Словенія і Україна.

Протокол № 16 дозволяє вищим судам держав-членів Ради Європи звертатися в ЄСПЛ з проханням дати консультативні висновки з принципових питань, що стосуються тлумачення або застосування прав і свобод, визначених Конвенцією і протоколами, в контексті справи, що очікує розгляду в національних судах. Консультативні висновки, що надаються Великою Палатою не є обов'язкови. ЄСПЛ має право відмовити в наданні висновку.

Протокол підписали, але не ратифікували ще 10 країн: Андорра, Боснія і Герцеговина, Греція, Італія, Республіка Молдова, Нідерланди, Норвегія, Румунія, Словаччина і Туреччина.

Нагадаємо, Україна ратифікувала Протоколи № 15 і № 16 до Конвенції про захист прав людини і основних свобод 5 жовтня 2017 року. Таким чином, Верховний Суд може звернутися в ЄСПЛ щодо надання консультативного висновку, але виключно у справах, що знаходиться в його провадженніі. При зверненні необхідно надати відповідну правову і фактологічну інформацію про справу, яка знаходиться на розгляді.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини