Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Верховний Суд з серпня зможе звертатися в ЄСПЛ за консультацією

16 квітня 2018, 12:20
283
0
Автор:
Реклама

Франція 12 квітня ратифікувала Протокол № 16 до Конвенції, внаслідок чого цей документ набуває чинності.

Про це повідомила прес-служба Європейського суду з прав людини.

Протокол № 16 дозволить вищим судам держав-членів Ради Європи звернутися в ЄСПЛ з проханням дати консультативні висновки з принципових питань, що стосуються тлумачення або застосування прав і свобод, визначених Конвенцією, у контексті справи, що розглядається.

Голова Європейського суду з прав людини Гвідо Раймонді гаряче вітав цю десяту ратифікацію наступними словами: "Набуття чинності Протоколу № 16 зміцнить діалог між Європейською конвенцією про права людини і національними судами вищої інстанції. Це знаменна подія в історії Конвенції і важливий крок вперед в області захисту прав людини в Європі, а також нове завдання для нашого Суду".

Протокол № 16 набуде чинності 1 серпня 2018 року виключно щодо держав, які його підписали і ратифікували.

Нагадаємо, Україна ратифікувала Протоколи № 15 і № 16 до Конвенції про захист прав людини і основних свобод 5 жовтня 2017 року. Таким чином, Верховний Суд зможе звернутися в ЄСПЛ з проханням про надання консультативноговисновку, але виключно у справах, що знаходяться в його провадженні. При зверненні необхідно надати відповідну правову і фактологічну інформацію по справі, яка знаходиться на розгляді.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини