Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Аліменти почнуть визначати виходячи з витрат батьків

31 липня 2018, 11:03
786
0
Автор:
Реклама

Сімейний кодекс доповнений нормою, згідно з якою діти мають право на виділ в натурі майна, що знаходиться в спільній сумісній власності їх і батьків. У такому разі вважається, що частки кожного із співвласників в спільній сумісній власності рівні, якщо інше не встановлене домовленістю між ними, законом або судом. Якщо виділити в натурі частку із загального майна неможливо, діти мають право на отримання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості своєї долі.

Це передбачено Законом № 2475 - VIII щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання, який набуде чинності 28 серпня 2018 року (за винятком ряду положень).

Законом також встановлено, що визначаючи розмір аліментів суд повинен враховувати наявність у платника не лише рухомого, нерухомого майна і грошових коштів, але майна і майнових прав в цілому (у тому числі виняткових прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав).

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину дорівнює прожитковому мінімуму для відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

При цьому суд не обмежується розміром доходу платника аліментів, якщо його витрати перевищують цей заробіток і він не підтвердив джерело походження коштів.

Розмір аліментів, визначений судом або за домовленістю між батьками в твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. За заявою одержувача аліментів індексація може бути здійснена судом за інший період.

Діти звільняються судом від обов'язку утримувати батьків і обов'язку брати участь в додаткових витратах, якщо у матері або батька була заборгованість з аліментів за три роки, непогашена на момент ухвалення рішення про визначення розміру аліментів на батьків.

Нагадаємо, Закон посилює відповідальність за несплату аліментів; встановлює механізм покарання за несплату аліментів і ухилення порушників від стягнення; вводить контроль за цільовим використанням аліментів. Також з серпня дитину можна буде вивезти на місяць за кордон без дозволу того з батьків, хто проживає окремо.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини