C 28 серпня можна буде на місяць вивезти дитину за кордон для лікування, навчання, участі в змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах і конкурсах, екологічних, технічних, художніх, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, для оздоровлення і відпочинку, у тому числі у складі організованої групи дітей, не отримуючи згоди того з батьків, який проживає окремо.
Це передбачено Законом № 2475 - VIII щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання, який набуде чинності 28 серпня 2018 року (за винятком ряду положень).
Законом передбачено, що той з батьків, з яким суд (або орган опіки або піклування) визначив місце проживання дитини (при цьому не повинна йти спір щодо побачень або усунення перешкод у вихованні) самостійно вирішує питання тимчасового виїзду дитини за межі України. Другому з батьків, який не ухиляється і належним чином виконує батьківські обов'язки (якщо відоме місце проживання) надсилають рекомендований лист з повідомленням про виїзд дитини, мету виїзду, державу слідування і час перебування закордоном.
Той з батьків, з яким проживає дитина, самостійно вирішує питання виїзду за кордон більш ніж на місяць з метою лікування, навчання, участі в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах і конкурсах, екологічних, технічних, художніх, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, для оздоровлення і відпочинку, у тому числі у складі організованої групи дітей, у випадку:
1) заборгованості з аліментів за чотири місяці, підтвердженої довідкою ДВС чи приватного виконавця.
2) заборгованості з аліментів за три місяці, якщо аліменти сплачуються на утримання хворої дитини, дитини, яка отримала важкі травми, потребує трансплантації органу, паліативної допомоги, що підтверджується лікувально-консультативною комісією.
Той з бітьків, хто проживає окремо може вивезти дитину за кордон на підставі згоди другого з батьків - для цього слід надіслати рекомендований лист (з повідомленням про вручення) щодо наданням згоди на виїзд дитини за межі України. Якщо через 10 днів з моменту повідомлення про вручення листа нотаріально завірена згода на виїзд не надана, можна звернутися до суду із заявою про надання дозволу на виїзд дитини за кордон без згоди другого батька.