Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Органи опіки регулярно контролюватимуть цільове використання аліментів

31 липня 2018, 09:09
4235
1
Автор:
Реклама

Держава посилила контроль за цільовим використанням аліментів. Органи опіки і опікування проводитимуть регулярні інспекції, а порядок і періодичність таких інспекцій визначить Мінсоцполітики.

Відповідні норми містить Закон № 2475 - VIII щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання, який набуде чинності 28 серпня 2018 року (за винятком ряду положень).

Контроль за цільовим витрачанням аліментів проходитиме у формі інспекційних відвідувань одержувача аліментів.

Також за заявою платника аліментів, який не має заборгованості по їх сплаті, інспекційні відвідування проводитимуться позапланово, але не більше одного разу в три місяці.

Зараз такі перевірки здійснюються за заявою платника аліментів або за власною ініціативою органу опіки та опікування.

Крім того, посилюється відповідальність батьків за невиконання обов'язків по вихованню і забезпеченню необхідних умов для дітей. Зокрема, ухилення від обов'язків по забезпеченню необхідних умов життя, навчання і виховання неповнолітніх дітей - тягне за собою попередження або накладення штрафу від 50 до 100 НМДГ (від 850 до 1700 грн.), а за ті ж дії, вчинені повторно впродовж року, - від 100 до 300 НМДГ(від 1700 до 5100 грн.). Зараз за такі правопорушення передбачено штраф від 17 до 68 грн.

Нагадаємо, Законом про посилення відповідальності за несплату аліментів також встановлено механізм притягнення до юридичної відповідальності осіб за несплату аліментів та ухилення порушників від відбуття призначеного покарання. Також з серпня дитину можна буде самовільно вивезти на місяць за кордон

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини