Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чим вигідні мальтійські компанії для українського бізнесу

09.57, 17 вересня 2013
691
4

Іменний партнер ЮФ "ДЕГА Консалтинг" Костянтин Гамкрелидзе розповів ЮРЛИГЕ про те, як вигідно для українського бізнесу можна використовувати підписану між Україною і Республікою Мальта Конвенцію про ...

Минулого тижня між Україною і Республікою Мальта була підписана Конвенція про уникнення подвійного оподаткування. Для чого це зроблено?

На думку експертів тут є декілька причин: по-перше, Мальта приваблива своєю податковою природою для багатьох компаній, по-друге (можливо похідне від першого) оновлена Конвенція між Україною і Кіпром змушує український бізнес шукати альтернативи.

І так чим же така приваблива Мальта на тлі податкових умов ведення бізнесу?

Податок на дохід складає 35 %. Цей факт викреслює Мальту зі світових списків офшорних зон.

Зате законодавчо передбачена можливість повертати в середньому від 5/7 (у випадках із сплатою пасивного податку) до 6/7 (сплаченого активного податку), впродовж місяця з дати сплати податку. Тому можна зробити висновок, що для торгових компаній податок може складати 5%, а для інвестиційних холдингових структур 6-6,5%.

Тут відразу ж згадуються податкові умови Кіпру і після незначних математичних операцій видно, що тут Мальта має перевагу.

Розподіл податку на дохід на різні податкові рахунки дуже важлива особливість мальтійських компаній. Згідно з цим елементом визначається розмір компенсації акціонерам мальтійських компаній при розподілі прибутків.

Пасивний дохід - дохід компанії від відсотків або ліцензійних платежів складає не більше 50 % прибули.

Оскільки на Мальті застосовується особлива система оподаткування, то усі податки, виплачені компанією, приписуються акціонерам при розподілі дивідендів, таким чином, податки стягуються тільки один раз.

Костянтин Гамкрелидзе

Коли дохід, отриманий від інвестицій і торгових операцій, розподілений мальтійськими компаніями як дивіденди, то податок, сплачений мальтійською компанією, підлягає поверненню за умови, що ці дивіденди розподілені з прибутків, віднесених до зарубіжних рахунків, на які нараховується дохід, або в мальтійський рахунок ( тобто діяльність ведеться за межами Мальти ) оподаткування.

Для того, щоб компанія могла користуватися податковими пільгами треба щоб засновниками компанії були нерезиденти, а також компанія повинна вести свою діяльність за межами Мальти. Інакше, вона втратить свій пільговий податковий статус.

Типовою схемою торгової діяльності через посередницьку компанію на Мальті являється схема, в якій беруть участь продавець, покупець ( з будь-якої країни ЄС або СНД) і посередник на Мальті. Мальтійський посередницька компанія купує товар за 15 000 євро. Після чого товар продається за ціною 10000 євро. Продавець поставляє товар безпосередньо покупцеві (з країни ЄС в країну реєстрації покупця).

Виходячи з цих даних, прибуток до оподаткування складає 10000 євро. Згідно податок на прибуток компанії - 3500 євро.

Наступним кроком стає рішення направити прибуток, що залишився на виплату дивідендів акціонерам - 6500 євро.

На рівні акціонерів сплачується податок до бюджету на суму 3500 євро, і держава застосовує правило повернення 6/7 сум сплаченого податку. У нашому випадку це 3000 євро. Таким чином, заплативши 3500, а повернувши 3000 євро, фактично ефективний мальтійський податок складає 500 євро, тобто 5%.

Це приклад застосування умовного нарахування податку на прибуток компанії, що робить юрисдикцію Мальту привабливої для оптимізації оподаткування за умови виплати дивідендів власникам бізнесу. У цьому і полягає економічна вигода використання цієї схеми.

До загальних переваг Мальти відноситься і висока репутація Мальта входить до 2-ої групи списку FSF (Форум Фінансової Стабільності), не полягає в списку ОЭСР, не полягає в списку FATF.

Костянтин Гамкрелидзеіменний партнер ЮФ "ДЕГА Консалтинг"

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему