Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Експерт: Мета нового Закону про зайнятість - підпорядкувати Фонд соцстрахування держбюджету

11.33, 12 квітня 2012
229
0

Законопроект "Про зайнятість населення" прокоментував для ЮРЛИГИ Петро Петриченко, генеральний секретар Національної конфедерації профспілок України, голова Громадської палати України.

Міністерство соціальної політики розробило концепцію законопроекту "Про зайнятість населення". За словами Прем'єр-міністра Миколи Азарова, новий закон запустить системні перетворення на ринку праці України, буде "збалансованим, фінансово забезпеченим і прозорим" і припинить усі "антигромадські схеми на ринку праці".

Робочу групу по розробці документу очолив Сергій Тігіпко, який відмітив, що законопроект обговорюватиметься з працедавцями, профспілками, вченими і громадськими організаціями; впродовж місяця також проходитимуть громадські обговорення документу. Також він виразив надію на ухвалення закону в червні 2012 року.

Своєю думкою про цей законопроект з ЮРЛИГОЙ поділився Петро Петриченкогенеральний секретар Національної конфедерації профспілок України, голова Громадської палати України :

Петро Петриченко

"При усьому рекламному галасі відносності новацій в проекті Закону про зайнятість, в нім фактично немає чітких механізмів реалізації права людей на зайнятістьхоча цим правам і приділено досить багато уваги. Немає достатніх стимулів організації виробництва, створення робочих місць, дій з виплати необхідного гідного посібника з безробіття.


Не вирішує законопроект і питання розподілу функцій і завдань Фонду соціального страхування і Державної служби зайнятості
на випадок безробіття. Після ухвалення такого Закону держава підпорядкує Фонд і його засоби держслужбі зайнятості, яка фінансуватиметься за рахунок засобів Фонду. Більше того - на Державну службу зайнятості покладається здійснення контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення і загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Тобто, фактично, державні функції по забезпеченню зайнятості населення перекладуться на громадяна їх відрахування до цього фонду виконуватимуть функції Державної служби зайнятості. Це позначиться на реалізації істинної ролі Фонду по наданню безробітним усіх тих "пільг" і "привілеїв", які так завзято рекламує влада за гроші страхувальників. Грошові кошти, що поступають від людей на страхування від безробіття, підуть на латання дір держбюджету, дотацію державних програм, т.е.фактически віллються до госудаственный бюджету.


Держава підпорядкує собі Фонд, який є самостійною громадською організацією, - в цьому і полягає основна новація законопроекту. Усі інші норми носять декларативний, косметичний характер, і є лише прикриттям намірів держави
перерозподілити громадські грошові потоки в русло державного бюджету".

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему