Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зміни законодавства про нотаріальну діяльність: можливі негативні наслідки

10.43, 12 квітня 2012
147
0

Законопроект про зміни здійснення нотаріальних дій і надання нотаріальний послуг коментує Маркіян Мальский, адвокат, керівник Западно-украинского офісу Адвокатського об'єднання Arzinger.

Проект нового Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно здійснення нотаріальних дій і надання нотаріальних послуг" схвалений урядом і найближчим часом буде спрямований до парламенту. Законопроект свідчить про зміну тенденцій законодавчих актів, які приймалися останнім часом, у своїй більшості були спрямовані на захист інтересів кредиторів і сприяли стягненню заборгованості з боржників на користь фінансових установ, відмітив Маркіян Мальский.

Маркіян Мальский

Відповідно до чинного законодавства кредитор має право звертатися до такої форми захисту прав, як старанний напис нотаріуса. Її застосування дає кредиторові істотні переваги. Процедура здійснення старанного напису нотаріуса займає істотно менше часу порівняно з відповідним судовим процесом, а за умови дотримання усіх вимог, передбачених чинним законодавством, має абсолютно прогнозовані наслідки на відміну від того ж судового процесу. До істотних переваг застосування старанного напису нотаріуса можна віднести також ту обставину, що реалізація здійснення старанного напису нотаріуса унеможливлює з боку боржників здійснювати значну кількість дій, спрямованих на затягування часу, як це можливо в самому судовому процесі, розповів М. Мальский. Крім того, такий спосіб захисту своїх прав вимагає менших грошових витрат і дає можливість відразу приступити до примусового стягнення в порядку старанного виробництва.

Згідно  запропонованим змінам, у випадки їх прийняття, буде істотно обмежено можливість застосування старанного напису нотаріуса. Тому можна розраховувати на дуже сумнівний ефект від запропонованих змін для банківського сектора зокрема, і для суспільства в цілому.

За словами юриста, на даний момент банки виявилися практично повністю беззахисними перед недобросовісними позичальникамиякі зайняли позицію активного ухилення від виконання узятих обов'язків, часто поєднуючи такі дії з різноманітними заходами, спрямованими на поневіряння кредитора можливості здійснити стягнення заборгованості за рахунок заставного майна.

Крім того, слід чекати, що після ухвалення законопроекту умови отримання кредитів будуть значно посиленіі це усе на фоні nbsp; практично повної відсутності кредитування економіки. У такій ситуації можуть виграти хіба що особи, які цілеспрямовано отримують кредит з метою його неповерненнявідмічає М. Мальский.

Крім того, збільшиться навантаження на суди, які і так, зважаючи на велику кількість справ, не мають можливості розглядати  спори у встановлений законодавством термін.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему