Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Олександр Скляренко : "Вірогідна поява на ринку нових, переважно невеликих, юридичних фірм"

13.05, 25 січня 2012
852
0

Юристи продовжують ділитися своїм баченням розвитку ринку юридичних послуг України. Керівний партнер Адвокатської контори "Скляренко і Партнери" Олександр Скляренко в ексклюзивному коментарі для ЮРЛИГ...

"Різдвяні свята залишилися позаду, і професійна діяльність повернулася у свій колишній ритм. За підсумками першого місяця роботи, досить насиченого як для початку року, з упевненістю можна відмітити, що на ринку юридичних послуг в поточному році посилюватимуться і поглиблюватимуться тенденції року того, що пройшло- відмічає Олександр Скляренко.

Він вважає, що робота юристів за своєю суттю є допоміжною по відношенню до бізнес-процесів, що знаходяться нині в умовах подальшого зниження ділової активності внаслідок фінансової і суспільно-політичної кризи. "Тому визначальними для учасників юридичного ринку залишаються такі чинники, як зменшення бюджетів компаній на юридичні послуги і, як наслідок,- скорочення кількості звернень до зовнішніх консультантів"- прогнозує г-дінів Скляренко.

За його словами, в ситуації, що склалася юридичні фірми і частнопрактикующие юристи вимушені будуть проявляти ще більшу старанність в пошуку і реалізації своїх конкурентних перевагдемонструючи максимальну лояльність до існуючих і нових клієнтів.

Керівний партнер АК "Скляренко і Партнери" вважає, що такі обставини стимулюють подальший ріст конкуренції на ринку і дозволяють прогнозувати подальші зміни серед його учасників.

"Триватиме процес оптимізації структури і чисельності великих і середніх юридичних компаній, спрямований на скорочення найменш затребуваних практик і розвиток більше прибуткових. У зв'язку з цим вірогідні поява на ринку нових, переважно невеликих, юридичних фірм і переходи юристів з одних компаній в інші", - відмічає юрист.

За словами Олександра Скляренко, наслідки світової фінансової кризи, тиск держави на приватний бізнес, тривалий процес переділу власності є основними чинниками, що зумовлюють найбільш затребувані напрями юридичної роботи.

"Звернення бізнесу, припинення фінансування великих проектів і відхід інвесторів з українського ринку спричинили падіння об'єму замовлень у сфері практик фінансової, M&A, нерухомості і будівництва. В той же час, криза неплатежів по кредитах, зниження рівня розрахунків по зобов'язаннях і неплатоспроможність суб'єктів підприємництва привели до значного збільшення числа судових суперечок, пов'язаних з кредитними і іншими договірними стосунками, росту кількості запитів клієнтів стосовно застосування процедур банкрутства", - стверджує юрист.

Виходячи з цього, Олександр Скляренко вважає, що затребуваною і, відповідно, прибутковою, залишається практика вирішення суперечоквключаючи судову практику і послуги з позасудового врегулювання (медиации), а також супровід справ про неплатоспроможність (банкрутстві). За його словами є також запити і у сфері вирішення корпоративних суперечок, у тому числі у справах, пов'язаним з протидією рейдерству.

"Останні тенденції посилення тиску на бізнес з боку правоохоронних і фіскальних органів, їх використання в цілях конкурентної боротьби спричинили значний ріст інтересу до юридичних послуг у сфері податкових і митних суперечок, а також в карному процесі. З цієї причини існує великий попит на висококваліфікованих фахівців в питаннях, пов'язаних із звинуваченнями в скоюванні економічних злочинів. При цьому складно сказати, чи вплине на ситуацію недавнє набуття чинності закону про декриміналізацію економічних злочинів"- відмітив управляющий партнер АК "Скляренко і Партнери".

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему