Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Думка: нові митні правила спричинять труднощі, додаткові витрати для учасників фармринку і можливий дефіцит і підвищення вартості ліків для пацієнтів

17.00, 9 березня 2011
2211
0

Згідно розпорядженню Київської регіональної митниці Державної митної служби № 16/2-р від 31.01.2011 р.що втратили силу вважаються рішення про визначення коду товару, а також попередні рішення про класифікацію і визначення коду товарів в УКТЗЕД, прийняті до 15.01.2011 р. (у зв'язку з набуттям чинності 15.01.2011 р. Закону України, яким вносяться зміни до Закону України "Про Митний тариф України").

24.02.2011 р. Київська регіональна митниця видала наказ "Тимчасова технологічна схема митного оформлення товарів групи "прикриття", які переміщаються через митний кордон України" № 196 (далі - Наказ № 196).

Згідно з визначенням, даним в Наказі № 196, процедурами класифікації при митному оформленні товарів групи "прикриття" являються спеціальні заходи, які здійснюються відділом контролю митної вартості і класифікації товарів, а також уповноваженим обличчям підрозділу митного оформлення при визначенні коду товару згідно з УКТЗЕД.

Тимур Бондарев,

керівний партнер адвокатського об'єднання Arzinger

Відповідно до додатка до Наказу № 196, в групу "прикриття" потрапляють товари з кодом 3004 УКТЗЕД - лікарські засоби, що складаються зі змішаних або незмішаних продуктів для терапевтичного або профілактичного використання, в дозованому виді або розфасовані для роздрібної торгівлі. Таким чином, більшість лікарських засобів не можуть бути оформлена на митниці без отримання нового рішення про визначення кодудля чого, згідно з Наказом № 196, окрім іншого необхідно надати два пакети товаросупровідної документації.

Згідно наказу Державної митної служби України від 07.08.2007 р. № 667 загальний термін розгляду запиту про класифікацію товару не повинен перевищувати 2 місяці, і на практиці, як правило, складає близько 2 тижнів.

Згідно з Порядком підготовки наказів митної служби, затвердженим наказом Державної митної служби України від 01.06.2009 р. № 520накази митних органів (у тому числі і Київської регіональної митниці) підлягають обов'язковій державній реєстрації відповідними управліннями юстиції, якщо вони торкаються прав, свобод і законних інтересів громадян.

Отже, Наказ № 196 на даний момент не набув чинності, оскільки він не був зареєстрований Київським міським управлінням юстиції відповідно до встановленої процедури. Проте співробітники Київської регіональної митниці дотримуються із цього приводу іншої позиції, а саме вважають  Наказ № що 196 набули чинності з моменту його підписаннящо спричиняє за собою правову невизначеність.

Свою стурбованість ситуацією, що склалася навколо Наказу № 196, виражають більшість гравців фармацевтичного ринку, а також асоціації фармацевтичних компаній в Україні. Наказ № 196, безумовно, приведе до значного "перевантаження" в роботі Київської регіональної митниці, а, отже, і затримці митного оформлення лікарських засобівщо ввозяться на територію України. У свою чергу це спричинить труднощі і додатковий витрати для учасників ринку, а окрім цього і можливий дефіцит і підвищення вартості ліків для пацієнтів.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему