Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Власна думання: муніципальні лікарняні каси - праобраз страхової медицини в Україні

13.15, 11 листопада 2010
2799
1

20 жовтня 2010 р колегія Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення м Києва провела засідання, присвячене створенню міської лікарняної касина якій на розгляд членам колегії булі представлені проекти Статуту благодійної організації "Муніципальна лікарняна каса м Києва", Положення про членство, договір про спільну діяльність щодо покращення медичної допомоги членам благодійної організації та Положення про порядок використання благодійних внесків на медичне забезпечення членів благодійної організації .

Діюча система фінансування охорони здоров'я в Україні є недосконалою і неспроможною повністю покривати фінансування потреб медичних установ. Постійна нестача ліків в державних установах та неспроможність хворих самостійно профінансувати лікування не залишають сумніву щодо необхідності знаходження додаткових способів фінансування медичної галузі.

Ідея створення Благодійної організації "Муніціпальна лікарняна каса м Києва" (далі - МЛК) може виступати як альтернативний варіант подальшого фінансування медикаментозного забезпечення медичних установ шляхом внесення щомісячних благодійних внесків його членами в розмірі до 30 гривень.  Запровадження таких МЛК, тим не менше, передбачає багато обмежень щодо надання конкретних видів послуг для членів МЛК. Це, по своїй суті означає, що така благодійна організація не зможе отримати надто велику підтримку з боку населення.

Маркіян Мальський, керівник Західноукраїнської філії Arzinger

Прикладом існування таких кас є лікарняні каси (далі - ЛК) в Німеччині (Krankenkasse), де страхові організації виконують функцію страхових медичних (державних та приватних) фондівсформованих членськими внесками роботодавців та робітників підприємств, а також інших громадян та іноземців, відповідно до територіального та/чи галузевого принципу. За допомогою таких ЛК фінансується лікарський огляд, медикаменти та перебування у лікарні.

Іноземний досвід показує ефективність такого виду медичного страхування, оскільки дає можливість за доволі доступні щомісячні внески отримати кваліфіковане медичне лікування. Поступове розповсюдження таких кас можна вважати лише зародковим варіантом західного варіанту страхових ЛК та перехідною оленицею до страхової медицини у Україні.

Запровадження таких кас за умови доопрацювання проекту та форми створення МЛК, а також за умови запозичення іноземного досвіду та реформування сфери медичного страхування, матиме позитивний ефект на загальну ситуацію медичного забезпечення в державі.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему