Земля є одним із найцінніших багатств України. І кожен її шматочок має своє цільове призначення. Власники земельних ділянок мають право користуватися нею в межах цільового призначення. На садовій ділянці - вирощувати плодові дерева, на території громадської забудови - зводити кафе й ресторани, на землях оздоровчого призначення - санаторії. Але якщо власник планує використовувати земельну ділянку в інших цілях, варто підготуватися до процедури зміни цільового призначення землі. Загалом вона схожа на порядок відведення земельної ділянки у власність, проте з деякими нюансами.
Визначення цільового призначення земельної ділянки полягає в тому, що воно використовується на підставі відповідної технічної документації із землеустрою та діючого законодавства. Це означає, що землю використовують за призначенням, яке вказане у відповідних документах.
Зокрема, у Земельному кодексі України відведено гл. 4 щодо питання цільового призначення земель України. Так, згідно зі ст. 20 Земельного кодексу України під час установлення цільового призначення земельних ділянок здійснюють віднесення їх до певної категорії земель та виду цільового призначення. У разі зміни цільового призначення земельних ділянок здійснюють зміну категорії земель та/або виду цільового призначення. Поняття "цільове призначення земельної ділянки" нерозривно пов'язане з поняттям "категорія земель". Зокрема, ст. 19 Земельного кодексу України передбачає, що землі України за основним цільовим призначенням поділяються на категорії. Отже, категорія - це основне цільове призначення кожної земельної ділянки. Сьогодні існує дев'ять категорій земель:
Продовження матеріалу в LIGA360
Зареєструйтесь в LIGA360, щоб читати далі. Отримайте доступ до розширеної бази найновішої інформації та актуальної аналітики через простий пошук одним рядком і тонку фільтрацію.