Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Іноземцям стане простіше отримати дозвіл на роботу в Україні - думка

09.00, 25 вересня 2017
3238
1

Партнер Juscutum Руслан Редька проаналізував нововведення Закону № 2058 - VIII

Зовсім скоро іноземні громадяни легше і прозоріше отримуватимуть дозволи на працевлаштування в Україні. Нова процедура стане дорожче, але посприяє легалізації іноземців. Які умови для цього їм треба буде виконати?

Іноземці зможуть отримувати дозволи на роботу в Україні за спрощеною процедурою вже з 27 вересня 2017 року, після набуття чинності Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  відносно усунення бар'єрів для залучення іноземних інвестицій".

Збір за видачу дозволу обчислюватимуть в прожиткових мінімумах

Згідно зі змінами в Законі, розмір збору за видачу дозволу на працевлаштування обчислюватиметься не в мінімальних заробітних платах, а в прожиткових мінімумах для працездатних осіб, що зменшить розмір збору. Він залежатиме від терміну, на який видається такий дозвіл на роботу і складати :

- шість прожиткових мінімумів для працездатних осіб (9 600 грн.) для дозволів з терміном дії від 1 до 3 років;

- чотири прожиткові мінімуми для працездатних осіб (6 400 грн.) для дозволу з терміном дії від 6 місяців до 1 року;

- два прожиткові мінімуми для працездатних осіб (3 200 грн.) для дозволу з терміном дії до 6 місяців.

Що ж до продовження дозволу на роботу, то за нього тепер доведеться платити. Розмір збору (плати) за продовження дії дозволу буде аналогічний розміру збору при первинній видачі дозволу на роботу, і залежатиме від терміну, на який видається дозвіл.

Руслан Редька

Які документи подавати не треба

Згідно зі змінами в Законі, з пакету документів, необхідних для отримання дозволу виключаються і не подаються :

- документ, виданий лікувально-профілактичною установою про те, що іноземець не хворий на хронічний алкоголізм, токсикоманію, наркоманію і т. п.;

- довідка про те, що посада, на якій застосовуватиметься праця іноземця, відповідно до законодавства не вимагає надання допуску до державної таємниці;

- довідка з поліції про відсутність судимості;

- документ про освіту (не торкається випускників топ 100 світових внз).

Особлива категорія іноземних працівників - хто входить

Мінімальний поріг по виплаті заробітної плати в 32 000/16 000 грн. не торкатиметься особливої категорії іноземних працівників. До неї відноситимуться:

- іноземні високооплачувані професіонали-іноземці, заробітна плата яких складає не менше 160 000 грн. в місяць. Їм дозволено працювати за сумісництвом (без отримання дозволу на роботу на поєднану посаду), якщо термін роботи за сумісництвом не перевищує термін дії основного трудового договору;

- засновники/учасники/бенефіціари української компанії;

- випускники університетів першої сотні у світових рейтингах університетів, відповідно до переліку, визначеного Кабінетом Міністрів України;

- іноземні співробітники творчих професій. Підтвердженням статусу співробітника творчої професії вважатимуться нотаріальні копії документів, які ідентифікують як сам об'єкт авторського/суміжного права, так і його автора;

- іноземці IT- професіонали. При цьому основна діяльність працедавця має бути комп'ютерним програмуванням відповідно до Національного класифікатора видів економічної діяльності.

Ще одним нововведенням Закону буде визначення статусу ФОП суб'єкта підприємництва, який може використовувати найману працю іноземних фахівців і після отримання дозволів на роботу може наймати таких осіб в штат.

Перспективи нововведень

Вимога по виплаті заробітної плати у розмірі 32 000 грн. буде головним стримуючим чинником, зовсім відбиваючим бажання працевлаштувати іноземця забезпечити йому можливість постійного перебування в Україні. У іноземців, запрошених в Україну з реальною метою працювати, проблем виникнути не повинно.

У результаті, процес отримання дозволів на працевлаштування стане легше, але вартість працевлаштування іноземців буде набагато дорожче, чим раніше. Збільшення вартості отримання дозволів на працевлаштування, а також збільшення податкового навантаження на працедавця, що наймає іноземця до себе на роботу змусить замислитися багатьох працедавців про доцільність використання роботи іноземців, оскільки в нинішніх умовах не кожен буде готовий платити податки на заробітну плату у розмірі порядку 10 000 грн. з людини щомісячно (при мінімальній зарплаті в 32 000 грн.)

Відомо, що через дозволи на роботу багато іноземців отримували види на тимчасове проживання в Україні, але при цьому насправді такі люди не працювали ні єдиного дня. Ця схема працювала виключно з метою легалізувати, дати законні підстави таким особам перебувати на території України тривалий час, не залишаючи країну. Витрати на оформлення, продовження і податкове навантаження були відносно невеликими. Після збільшення розміру мит податків на заробітну плату, а також посилення контролю з боку влади за цим процесом такий спосіб легалізації стане менш популярним.

Руслан Редька,

партнер Практики корпоративного права Juscutum

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему