Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 9-18 жовтня

18.10.2019, 14:10
342
0

Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя
Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя

1. П'ятьох суддів звільнено з посад у зв'язку з поданням заяв про відставку

Вища рада правосуддя вирішила звільнити у відставку:

Кір'якову Наталю Павлівну - з посади судді Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області;

Санікову Олену Сергіївну - з посади судді Донецького апеляційного суду;

Бурбелу Юрія Сергійовича - з посади судді Києво-Святошинського районного суду Київської області;

Андросова Олександра Миколайовича - з посади судді Барвінківського районного суду Харківської області;

Городецьку Людмилу Миколаївну - з посади судді Галицького районного суду міста Львова.

Водночас Вища рада правосуддя ухвалила зупинити розгляд питання про звільнення Ємельянова Артура Станіславовича з посади судді Вищого господарського суду України у відставку.

2. Експерти звертають увагу на значне втручання виконавчої влади у діяльність системи правосуддя

Під час публічного обговорення проекту закону № 1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» член ВРП Ігор Фомін наголосив на проблемі відсутності незалежності судової влади: «По-перше, ситуація, коли у її діяльність втручається і законодавча, і виконавча влади, є неприпустимою. По-друге, незалежність суду ґрунтується, в першу чергу, на неможливості звільнити суддю з посади. Законопроект пропонує зворотне - звільнити половину суддів вищої судової інстанції - Верховного Суду».

3. ВРП звернулася до ГПУ та НПУ за фактами тиску і посягання на життя суддів

Відповідне рішення ухвалено на засіданні ВРП за результатами розгляду повідомлення голови Херсонського апеляційного суду Олександра Коровайка про втручання в діяльність суддів Чаплинського районного суду Херсонської області Ірини Пилипенко та Новокаховського міського суду Херсонської області Сергія Пилипенка щодо здійснення правосуддя.

У повідомленнях зазначено, що 8 жовтня 2019 року о 2 годині 30 хвилин було здійснено підпал будинку подружжя суддів Пилипенко І.О. та Пилипенка С.В. з використанням трьох пляшок із займистою речовиною, внаслідок чого зайнялась покрівля будівлі. Відтак 8 жовтня 2019 року до ЄРДР внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене частиною другою статті 378 (умисне знищення або пошкодження майна судді, народного засідателя чи присяжного) Кримінального кодексу України.

4. У Вищій раді правосуддя проведено прийом громадян

11 жовтня 2019 року керівник секретаріату Вищої ради правосуддя Пушкар Сергій Іванович провів особистий прийом громадян, які звернулися до ВРП зі скаргами на дії суддів загальної юрисдикції під час здійснення правосуддя, а також цікавилися обставинами розгляду їхніх дисциплінарних скарг стосовно суддів.

5. ВРП ухвалила рішення про переведення суддів апеляційних судів

Вища рада правосуддя ухвалила перевести суддів:

Київського апеляційного господарського суду Копитову Олену Сергіївну - на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

апеляційного суду Закарпатської області Бисагу Тараса Юрійовича - на посаду судді Закарпатського апеляційного суду;

апеляційного суду Одеської області Грідіну Наталію Вікторівну - на посаду судді Одеського апеляційного суду;

апеляційного суду міста Києва Нежуру Вадима Анатолійовича - на посаду судді Київського апеляційного суду;

апеляційного суду Донецької області Хейло Яну Валеріївну - на посаду судді Донецького апеляційного суду;

апеляційного суду Херсонської області Батрака Віталія Володимировича - на посаду судді Херсонського апеляційного суду;

апеляційного суду Харківської області Гришина Петра Володимировича - на посаду судді Харківського апеляційного суду;

Львівського апеляційного господарського суду Гриців Віру Миколаївну - на посаду судді Західного апеляційного господарського суду;

Київського апеляційного господарського суду Корсака Віталія Антоновича - на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

Київського апеляційного господарського суду Полякова Бориса Мусійовича - на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

апеляційного суду Львівської області Романюка Михайла Феодосійовича - на посаду судді Львівського апеляційного суду;

Київського апеляційного господарського суду Шапталу Євгена Юрійовича - на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

Київського апеляційного адміністративного суду Бараненка Ігоря Івановича - на посаду судді Шостого апеляційного адміністративного суду;

апеляційного суду Вінницької області Берегового Олександра Юрійовича - на посаду судді Вінницького апеляційного суду;

Київського апеляційного господарського суду Владимиренко Світлану Вячеславівну - на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

Львівського апеляційного адміністративного суду Кушнерика Мар'яна Петровича - на посаду судді Восьмого апеляційного адміністративного суду;

апеляційного суду Дніпропетровської області Петешенкову Марину Юріївну - на посаду судді Дніпровського апеляційного суду;

апеляційного суду Дніпропетровської області Пищиду Миколу Миколайовича - на посаду судді Дніпровського апеляційного суду;

Київського апеляційного господарського суду Демидову Аллу Маркіянівну - на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

апеляційного суду Харківської області Люшню Анатолія Івановича - на посаду судді Харківського апеляційного суду;

апеляційного суду Дніпропетровської області Мудрецького Романа Володимировича - на посаду судді Дніпровського апеляційного суду;

Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Олефіренко Наталію Анатоліївну - на посаду судді Третього апеляційного адміністративного суду;

апеляційного суду Волинської області Осіпука Василя Васильовича - на посаду судді Волинського апеляційного суду;

Харківського апеляційного адміністративного суду Старосуда Миколу Івановича - на посаду судді Другого апеляційного адміністративного суду;

Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Щербака Андрія Анатолійовича - на посаду судді Третього апеляційного адміністративного суду;

Київського апеляційного господарського суду Алданову Світлану Олександрівну - на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

Київського апеляційного господарського суду Андрієнка Володимира Васильовича - на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

апеляційного суду Одеської області Артеменка Ігоря Анатолійовича - на посаду судді Одеського апеляційного суду;

апеляційного суду Тернопільської області Вавріва Ігоря Зіновійовича - на посаду судді Тернопільського апеляційного суду;

апеляційного суду Закарпатської області Вотьканича Федора Андрійовича - на посаду судді Закарпатського апеляційного суду;

Київського апеляційного господарського суду Гаврилюка Олександра Миколайовича - на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

Київського апеляційного господарського суду Гарник Людмилу Леонідівну - на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Яну Борисівну - на посаду судді Шостого апеляційного адміністративного суду;

Одеського апеляційного господарського суду Головея Віктора Миколайовича - на посаду судді Південно-західного апеляційного господарського суду;

Одеського апеляційного адміністративного суду Домусчі Степана Дмитровича - на посаду судді П'ятого апеляційного адміністративного суду;

Харківського апеляційного адміністративного суду Зеленського Володимира Вікторовича - на посаду судді Другого апеляційного адміністративного суду;

Київського апеляційного господарського суду Євсікова Олексія Олександровича - на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

Харківського апеляційного господарського суду Ільїна Олега Володимировича - на посаду судді Східного апеляційного господарського суду;

апеляційного суду Дніпропетровської області Калініч Наталію Іванівну - на посаду судді Дніпровського апеляційного суду;

апеляційного суду Дніпропетровської області Кондакова Геннадія Вікторовича - на посаду судді Дніпровського апеляційного суду;

Одеського апеляційного адміністративного суду Косцову Ірину Петрівну - на посаду судді П'ятого апеляційного адміністративного суду;

апеляційного суду Львівської області Мельничук Олену Ярославівну - на посаду судді Львівського апеляційного суду;

Київського апеляційного адміністративного суду Оксененка Олега Миколайовича - на посаду судді Шостого апеляційного адміністративного суду;

апеляційного суду Дніпропетровської області Онушко Наталію Миколаївну - на посаду судді Дніпровського апеляційного суду;

Київського апеляційного господарського суду Поляк Олену Іванівну - на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

апеляційного суду Одеської області Прібилова Вадима Михайловича - на посаду судді Одеського апеляційного суду;

Харківського апеляційного адміністративного суду П'янову Яну Валеріївну - на посаду судді Другого апеляційного адміністративного суду;

Одеського апеляційного адміністративного суду Скрипченка Вадима Олександровича - на посаду судді П'ятого апеляційного адміністративного суду;

Київського апеляційного господарського суду Станіка Сергія Романовича - на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

Харківського апеляційного адміністративного суду Старостіна Володимира Вадимовича - на посаду судді Другого апеляційного адміністративного суду;

Київського апеляційного господарського суду Ходаківську Ірину Полікарпівну - на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

Київського апеляційного господарського суду Гончарова Сергія Августовича - на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

Київського апеляційного адміністративного суду Грибан Інну Олександрівну - на посаду судді Шостого апеляційного адміністративного суду;

Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Лукманову Ольгу Миколаївну - на посаду судді Третього апеляційного адміністративного суду;

Київського апеляційного господарського суду Тищенко Оксану Володимирівну - на посаду судді Північного апеляційного господарського суду;

апеляційного суду Запорізької області Трофимову Діану Анатоліївну - на посаду судді Запорізького апеляційного суду;

Київського апеляційного адміністративного суду Черпіцьку Людмилу Тимофіївну - на посаду судді Шостого апеляційного адміністративного суду;

Київського апеляційного адміністративного суду Бабенка Костянтина Анатолійовича - на посаду судді Шостого апеляційного адміністративного суду;

апеляційного суду Одеської області Князюка Олександра Васильовича - на посаду судді Одеського апеляційного суду;

апеляційного суду Дніпропетровської області Кононенко Олену Миколаївну - на посаду судді Дніпровського апеляційного суду;

апеляційного суду Донецької області Лопатіну Марину Юріївну - на посаду судді Донецького апеляційного суду;

апеляційного суду Донецької області Міруту Ольгу Анатоліївну - на посаду судді Донецького апеляційного суду;

Дніпропетровського апеляційного господарського суду Мороза Валентина Федоровича - на посаду судді Центрального апеляційного господарського суду;

Харківського апеляційного адміністративного суду Русанову Вікторію Борисівну - на посаду судді Другого апеляційного адміністративного суду;

апеляційного суду Одеської області Громіка Руслана Дмитровича - на посаду судді Одеського апеляційного суду;

апеляційного суду Київської області Коцюрбу Олександра Петровича - на посаду судді Київського апеляційного суду;

Одеського апеляційного адміністративного суду Кравця Олександра Олександровича - на посаду судді П'ятого апеляційного адміністративного суду;

Донецького апеляційного адміністративного суду Сухарька Михайла Гавриловича - на посаду судді Першого апеляційного адміністративного суду.

6. Звільнено у відставку суддю Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Потятинника Ю.Р.

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Потятинника Юрія Романовича з посади судді Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області у відставку.

Хочете бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на ЮРЛІГУ у соцмережах. Обирайте, що вам зручніше - Телеграм t.me/jurliga, Фейсбук https://www.facebook.com/jurliga/ або Твіттер https://twitter.com/jurligaua.

Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка новин
Підписатись