У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт народної депутатки О. Отраднової щодо встановлення конфіскації майна за злочини проти миру та безпеки людства.
Документ пропонує оновити ч. 2 ст. 59 КК України, встановивши можливість конфіскації за злочини проти міжнародного правопорядку незалежно від ступеня їх тяжкості. Наразі застосування конфіскації обмежене переважно тяжкими та особливо тяжкими корисливими злочинами.
Зміни торкнуться санкцій статей:
437 (планування та ведення агресивної війни);
438 (воєнні злочини);
439 - 440 (зброя масового знищення);
441 (екоцид);
442 (геноцид) та 442-1 (злочини проти людяності);
447 (найманство).
У санкції цих норм пропонують додати формулювання "із конфіскацією майна або без такої". Метою ініціативи є посилення майнової відповідальності за посягання на міжнародний правопорядок. Важливо, що до більшості вказаних злочинів не застосовуються строки давності, що робить загрозу втрати активів для засуджених осіб довічною.
Повний аналіз і порівняльні таблиці законопроєкту доступні в екосистемі LIGA360. Розгорнутий перелік змін та їх вплив на кваліфікацію злочинів і можливість покарання доступний у статті «Конфіскація майна за злочини проти миру: аналіз законопроєкту та нові правові реалії».
Ефективний захист у кримінальному процесі потребує глибокого аналізу та доступу до перевірених джерел. LIGA360 дає змогу системно працювати з нормативною базою, судовою практикою та аналітичними матеріалами, що підвищує якість підготовки до справи. Це рішення для адвокатів, які цінують точність і швидкість. Замовте персональну презентацію LIGA360 та інтегруйте інструмент у свою практику.
