7 липня Уряд схвалив законопроєкт, спрямований на вдосконалення порядку проведення службових розслідувань і забезпечення незалежності дисциплінарних комісій у Національній поліції.
Про це повідомив заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий, інформує Департамент комунікації МВС.
«Мета законопроєкту - врегулювання питань, пов'язаних із запобіганням корупції в Національній поліції та забезпеченням громадського контролю за дисциплінарною відповідальністю поліцейських», - розповів Богдан Драп'ятий.
Що передбачає законопроєкт
У проєкті запропоновано внести зміни до статей 14 - 16, 18, 19, 21, 26, 29, 30 Дисциплінарного статуту Нацполіції, а також додати нові статті (15-1 - 15-3).
Передбачено впровадити нові інституційні та процедурні гарантії незалежності дисциплінарного процесу. Зокрема, створюються два типи дисциплінарних комісій:
для службових розслідувань щодо порушень дисципліни;
для розгляду скарг щодо порушення поліцейськими прав людини (постійно діючий колегіальний дорадчий орган, строк повноважень членів якого становитиме три роки).
До складу комісій з прав людини обов'язково включатимуться представники громадськості, з урахуванням принципу пропорційності.
Склад дисциплінарних комісій затверджуватимуть:
Міністр внутрішніх справ - для центрального органу поліції;
Голова Нацполіції - для територіальних органів.
Голови комісій отримують право запитувати інформацію в поліції, інших органів влади, ОМС, закладів і установ.
У законопроєкті уточнюються строки, підстави та форма надання (чи відмови в наданні) такої інформації.
Передбачено також, що керівник, що приймає рішення про дисциплінарне стягнення, зобов'язаний буде враховувати висновок дисциплінарної комісії з прав людини. У разі незгоди - письмово обґрунтувати свою позицію.
Категорично забороняється будь-яке втручання в роботу дисциплінарних комісій або надання вказівок їх членам.
У документі визначається перелік порушень, які стосуються прав і свобод людини, - за них може бути застосоване стягнення аж до звільнення зі служби.
Встановлюється чіткий порядок затвердження висновків за результатами службових розслідувань.
«Попереду - реєстрація в Парламенті, розгляд у Комітеті ВРУ з питань правоохоронної діяльності та подальший розгляд у Верховній Раді України», - повідомив заступник Міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий.
Мінімізуйте юридичні ризики з LIGA360. За допомогою наших інструментів прогнозуйте результати судових справ, перевіряйте контрагентів на наявність санкційних, міжнародних, родинних і бізнес-зв'язків, а також отримайте доступ до найповнішої бази рішень ЄСПЛ та аналітичних матеріалів від наших експертів. Оцініть усі можливості роботи з LIGA360, замовивши індивідуальну презентацію.
Читайте також:
Процесуальні рішення щодо визначення повноважень слідчих і прокурорів: актуальні проблеми