Кабінет Міністрів погодився з пропозицією Міністерства цифрової трансформації стосовно реалізації протягом двох років з дня набрання чинності урядовою постановою експериментального проекту щодо використання засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг для працевлаштування.
Відповідна урядова постанова від 16 травня 2025 року № 578 набрала чинності 23 травня.
Документом затверджено Порядок реалізації зазначеного експериментального проекту.
Установлено, що працевлаштування включає вступ на державну службу на посади державної служби категорій "Б" та "В", призначення на посади працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, до державних органів, що є учасниками експериментального проекту, а також прийняття на роботу до державного підприємства "ДІЯ".
Учасниками експериментального проекту є:
Мінцифри, Мінекономіки, НАДС, державне підприємство "ДІЯ" (за згодою) (далі - роботодавці);
громадяни України, які бажають працевлаштуватись з використанням засобів Порталу Дія (далі - особи).
Згідно з документом роботодавці засобами Порталу Дія розміщують на цьому порталі інформацію про посади, у необхідності заповнення яких є потреба.
Інформація про вакансію повинна містити, зокрема, відомості про найменування посади, посадові обов'язки, строковість призначення, вимоги до кандидата, орієнтовний розмір заробітної плати.
Для працевлаштування особа повинна встановити мобільний додаток Порталу Дія (Дія) на електронному пристрої, критерії якого підтримують його використання, та пройти процедуру електронної ідентифікації та автентифікації.
Особа обирає з переліку вакансій, розміщених на Порталі Дія, посаду та після проходження електронної ідентифікації та автентифікації формує запит на вакансію засобами Порталу Дія.
До запиту шляхом завантаження відповідного файлу додається резюме, в якому обов'язково зазначається інформація про наявність досвіду роботи (місце роботи (найменування підприємства, установи, організації), посада, дата призначення на посаду та звільнення з посади, короткий опис функцій). У резюме за бажанням особи може бути зазначена додаткова інформація, зокрема щодо володіння іноземними мовами, знань, умінь, навичок особи, професійного розвитку.
Під час формування запиту засобами Порталу Дія отримуються/підтверджуються такі відомості щодо особи:
з Єдиного державного демографічного реєстру через єдину інформаційну систему МВС - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), дата народження;
з Єдиної державної електронної бази з питань освіти - документи/інформація про освіту (щодо відомостей, наявних у зазначеній Єдиній державній електронній базі).
Після завершення формування запит засобами Порталу Дія надсилається роботодавцю.
Роботодавець у 14-денний строк з дня отримання запиту розглядає інформацію, зазначену в ньому, та повідомляє засобами Порталу Дія особі про результати розгляду.
Роботодавець може здійснювати вивчення осіб, які подали запит, з метою визначення здатності професійно виконувати посадові обов'язки, зокрема з використанням технологій штучного інтелекту, шляхом проведення співбесіди. Зазначеним особам повідомляється про час проведення співбесіди засобами Порталу Дія роботодавцем не менш як за три дні до її проведення. Співбесіда може бути проведена в режимі відеоконференції.
У разі повідомлення роботодавцем про подальше працевлаштування особа формує та подає у строк, що не перевищує п'ять робочих днів з дня отримання повідомлення, засобами Порталу Дія заяву про прийняття на роботу.
Вся інформація для державних органів - тепер в єдиному продукті LIGA360. Переглядай зв'язки документів з іншими НПА, судовою, аналітичною, довідковою інформацією. Дізнайся більше переваг, замовивши персональну презентацію.
Читайте також:
Держпраці роз'яснила новації в законодавстві про надомну та дистанційну роботу