Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТОП-10 правових подій тижня

Реклама

1. Спадкоємець за кордоном: алгоритм оформлення спадщини

Виходячи з положень Цивільного кодексу України, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця. Як правильно пройти процедуру оформлення спадщини, якщо спадкоємець перебуває за кордоном щоб не втратити своє спадкове право, роз'яснили в Міністерстві юстиції України.

Детальніше

2. Відповідальність роботодавців за затримку зарплати посилять: проєкт пройшов перше читання

30 квітня Верховна Рада ухвалила в першому читанні за основу законопроєкт № 9510 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення захисту вимог працівників щодо виплати заборгованості із заробітної плати, в тому числі у випадку неплатоспроможності роботодавця». Серед іншого, документом передбачено надати право працівнику тимчасово припинити виконання роботи у разі затримки виплати зарплати на строк більше 15 календарних днів

Детальніше

3. У Вашингтоні підписана Угода про економічне партнерство між Україною та США: ключові тези

30 квітня 2025 Україна та Сполучені Штати підписали Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови, який стане ключовим інструментом залучення інвестицій у розвиток української економіки та поглиблення стратегічного партнерства між Україною та США.

Детальніше

Хочете збільшити шанси на успіх у суді? Спробуйте нову LIGA360! Пошук подібних рішень, АІ-прогнозування на основі позовних вимог, експертні роз'яснення та інші інноваційні можливості. Замовте презентацію прямо зараз.

4. 2 травня набрав чинності Закон щодо врегулювання окремих питань надомної та дистанційної роботи

2 травня набрав чинності Закон № 4339-IX "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо удосконалення правового регулювання окремих питань надомної та дистанційної роботи". Серед іншого, документом вносяться зміни до КЗпП України, щодо врегулювання питання відряджень працівника, який виконує роботу дистанційно.

Детальніше

5. Під час війни жодне віросповідання не може звільняти громадян України від військового обов'язку: Верховний Суд

Перебування держави в правовому режимі воєнного стану є вагомою причиною, щоб вести мову про необхідність виконання військового обов'язку всіма громадянами України. Такого висновку дійшов Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду за результатом розгляду справи № 573/406/24 (провадження № 51-317км25) (постанова від 15 квітня 2025 року у справі № 573/406/24).

Детальніше

6. Обмін інформацією та призупинення дії трудового договору в умовах воєнного стану: що передбачає ухвалений Закон

1 травня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт № 12255-1 «Про внесення змін до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору». Закон націлений на врегулювання питань, пов'язаних із призупиненням дії трудових договорів, з якими зіткнулися працівники та роботодавці через воєнний стан.

Детальніше

7. В Україні створять Єдиний реєстр кваліфікацій - Класифікатор професій: Закон набрав чинності

2 травня набрав чинності Закон № 4353-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення національної системи кваліфікацій відповідно до актуальних потреб ринку праці». Відповідно до його положень, володільцем Єдиного реєстру кваліфікацій - Класифікатора професій та виключних майнових прав на програмне забезпечення Єдиного реєстру кваліфікацій - Класифікатора професій є держава.

Детальніше

Бажаєш отримати нову LIGA360 на вигідних умовах? Скористайся Special program від LIGA ZAKON. Максимум корисних інструментів та найкраща ціна саме для тебе. Дізнатися більше.

8. СЗЧ: депутати продовжили до кінця серпня 2025 року строк для спрощеного повернення у стрій

30 квітня Верховна Рада ухвалила Закон (проєкт № 13177) «Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку проходження військової служби окремими категоріями військовослужбовців під час дії воєнного стану». Ухвалений Закон встановлює правові гарантії та механізми повернення військовослужбовців до виконання військового обов'язку.

Детальніше

9. Впровадження міжнародного обміну інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи: Кабмін схвалив законопроєкт

29 квітня Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо впровадження міжнародного автоматичного обміну інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи». Схвалений законопроєкт передбачає доповнення Податкового кодексу новою статтею, де визначено основні вимоги щодо комплексної перевірки користувачів, ідентифікації підзвітних продавців та поданих звітів до Державної податкової служби.

Детальніше

10. Мін'юст збільшив розмір плати за проставлення апостиля

Мін'юст інформує, що наказом від 2 квітня 2025 року № 931/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 18 грудня 2003 року № 161/5» передбачено збільшення розміру плати за надання послуг з проставлення апостиля на документах, виданих органами юстиції, судами, державними архівними установами, а також на документах, які оформляються нотаріусами України. Міністерством анонсовано, що офіційне опублікування наказу № 931/5 відбудеться 2 травня 2025 року в черговому номері інформаційного бюлетеня «Офіційний вісник України».

Детальніше

Академія LIGA:ZAKON запрошує відвідати:

Безкоштовний вебінар: "Отримання критичності за новими вимогами та бронювання працівників" 

Вебінар: "Нова практика МТП щодо застосування правил ІНКОТЕРМС®2020 в міжнародній торгівлі. ЗЕД-контракт: практичні приклади"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини