Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

У Вашингтоні підписана Угода про економічне партнерство між Україною та США: ключові тези

Реклама

30 квітня 2025 Україна та Сполучені Штати підписали Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови, який стане ключовим інструментом залучення інвестицій у розвиток української економіки та поглиблення стратегічного партнерства між Україною та США. Відповідну інформацію оприлюднили в Міністерстві економіки України.

Так, в Міністерстві зазначили, що угода вигідна для обох держав, адже дозволить залучити додаткові інвестиції, сприятиме розвитку інновацій і впровадженню нових технологій.  США допомагають залучати до відновлення України приватних і публічних інвесторів - іноземні фонди, компанії, уряди держав, які підтримують боротьбу України проти російської агресії. Американські компанії отримають доступ до нових можливостей, які відкриває спільний розвиток природних ресурсів та відновлення України. 

Ключові гарантії для України:

  • Відповідність Конституції та курсу на ЄС. Угода узгоджується з чинним законодавством і міжнародними зобов'язаннями України.

  • Повний контроль над ресурсами. Усі надра, територіальні води та ресурси залишаються у власності України. Лише Україна визначає умови та місця видобутку.

  • Збереження державної власності. Державні компанії залишаються у власності України. Угода не впливає на приватизаційні процеси. 

  • Оптимальні законодавчі зміни. Для функціонування Фонду потрібні лише обмежені зміни до Бюджетного кодексу України. Сама Угода підлягатиме ратифікації Верховною Радою.

Як працюватиме Фонд:

  • Угода зосереджується на майбутній, а не минулій військовій допомозі США.

  • Україна спрямовує до Фонду 50% майбутніх доходів від нової ренти на нові ліцензії на нові ділянки (у сфері критичної сировини, нафти й газу). Доходи від уже чинних проєктів або заплановані у бюджеті надходження не включаються до Фонду.

  • Кошти Фонду інвестуються виключно в Україну - у видобувні проєкти або відбудову інфраструктури.

  • Перші 10 років прибутки не розподіляються, а повністю реінвестуються в українську економіку. Потім - можуть бути розподілені між партнерами. 

  • Управління Фондом здійснюється на паритетних засадах між Україною та США.

  • США допоможуть залучати додаткові інвестиції і технології в українську економіку.  Фонд підтримується урядом США через агентство DFC, яке допомагатиме залучати інвестиції та технології від фондів і компаній як у США, так і у ЄС та інших країнах, що підтримують боротьбу України проти ворога. Передача технологій - важлива складова Угоди, адже Україні потрібні не лише інвестиції, але й інновації. 

  • Угода надає податкові гарантії. Доходи і внески Фонду не оподатковуються ні у США, ні в Україні.

Від України Угоду підписала Перша віцепрем'єр-міністерка - Міністерка економіки України Юлія Свириденко, від США - міністр фінансів США Скотт Бессент.

LIGA360 надає юристам усі необхідні інструменти для ефективної роботи: 

Повний доступ до бази даних нормативних документів, їх зв'язки з іншими НПА, судовою, аналітичною, довідковою інформацією; 

Інструменти для аналізу судової практики та прогнозування результатів справ; 

Найповніша база рішень ЄСПЛ мовою оригіналу та у перекладі; 

Функції перевірки контрагентів - згадки в НПА та аналітиці, міжнародні зв'язки, бізнес-групи, санкційний скоринг, токсичні сліди; 

Аналітика та практичні поради від провідних юридичних експертів. 

Спробуйте LIGA360 в роботі вже сьогодні та переконайтеся в її ефективності. 

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини