Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні можуть у 50 разів підвищити штрафи за порушення правил охорони та використання заповідних територій

Реклама

29 квітня Верховна Рада підтримала в першому читанні за основу законопроект № 11309, розроблений Міндовкілля, про посилення адміністративної відповідальності за правопорушення на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду.

За відповідне рішення проголосували 237 народних депутатів, повідомила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.

Зокрема, законопроєкт враховує нові екологічні обмеження, передбачені Законом № 4188-IX, що забороняє проїзд механічних транспортних засобів на заповідній території. Його прийняття - послідовний крок для реалізації Закону про сувору заборону джипінгу на територіях природно-заповідного фонду.

Довідково: 8 січня 2025 року Верховна Рада ухвалила Закон № 4188-IX «Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об'єктів природно-заповідного фонду», який суттєво обмежив можливість пересування транспортними засобами на заповідних територіях.

Світлана Гринчук наголосила: «Без оновлення політики штрафів є ризики, що потенційні правопорушники зможуть ігнорувати нові правила, адже сьогодні розмір штрафу для громадян становить від 153 до 408 грн, а для посадових осіб - від 255 до 510 грн. Такі суми не виконують превентивну функцію. Для прикладу, в 2024 році було винесено 661 протокол і накладено штрафів на суму лише 89,24 тис. грн. Але фактичні збитки природно-заповідному фонду за цей же період становили понад 430 млн грн».

Законопроєкт № 11309 передбачає суттєве, у 50 разів, підвищення штрафів за порушення правил охорони та використання заповідних територій:

  • для фізосіб - від 8,5 тис. до 17 тис. грн;

  • для посадових осіб - від 17 тис. до 25,5 тис. грн.

«Йдеться не тільки про зміну філософії відповідальності за шкоду довкіллю - це також про наші міжнародні зобов'язання, зокрема статтю 361 Угоди про асоціацію з ЄС, де питання охорони довкілля визначене як стратегічне. Збільшення штрафів - один з дієвих методів захистити біорізноманіття від знищення та негативного впливу транспортних засобів», - зазначила Міністр.

За матеріалами Урядового порталу

Хочете отримувати експертну аналітику з гарячих бізнес-питань? У LIGA360 є матеріали для всієї команди: для юристів, бухгалтерів, комплаєнс-фахівців та керівників. Побачте всі переваги роботи в комплексній інформаційно-аналітичній платформі LIGA360, замовивши персональну презентацію.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини